چگونه افراد خوش‌فکر را جذب کنیم تا از آنها الهام بگیریم

چگونه افراد خوش‌فکر را جذب کنیم تا از آنها الهام بگیریم

آیا شما افراد کلیدی ای در زندگی خود دارید که بر موفقیت شما تأثیرگذار باشند؟ افرادی متفکر که الهام بخش شما هستند و شما را هدایت می کنند تا در زندگی و شغل خود فعالیت های بیشتری داشته باشید

بخارمگ- اگر شما با هر فرد موفق صحبت کنید، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که آنها در زندگی خود افراد مختلفی را پیدا کرده اند. 

هرچند که می دانیم ارتباط با افراد همفکر مهم است، اما آن مساله ای جداگانه است.

 

اهمیت ارتباط با متفکرها

آنتونی رابینز، سخنرانِ انگیزشیِ اهل کالیفرنیا می گوید: «موفقیت همیشه نشانه و ردپای خود را باقی می‌گذارد» 
آنچه او بدان ارجاع می دهد این واقعیت است که اگر می خواهید موفق باشید، باید از کسانی که قبلاً در جایی بودند که حالا شما می خواهید در آن قرار یابید الگو بگیرید.
موفقیت یک مسیرِ مطلق و خودمحور نیست، بلکه افراد در این سیر به یکدیگر متکی هستند.

اگر الگوهای مختلف می تواند در زندگی شما تاثیر بگذارند، پس پیش بینی کنید که اگر با آن الگوها ارتباط مستقیم داشته باشید، چقدر اثر بخشیِ بیشتری می تواند داشته باشد. یک ضرب المثلِ قبیله ای وجود دارد که می گوید: «اگر می‌خواهید به سرعت بروید، تنها حرکت کنید ولی اگر می خواهید راه دوری را بروید، همراه داشته باشید»

ارتباطات باعث به وجود آمدن اعتماد بنفس می شود و اعتماد بنفس خود باعث رسیدن به نتیجه. بنابراین، توانایی شما در اینکه مورد محاصره‌ی افرادی که به شما انگیزه و الهام می بخشند، برای موفقیت شما مهم است.

اگر شما در گروهی متشکل از افراد متفکر باشید، شما را به سمت موفقیت سوق می دهند، شما را پاسخگو می دانند و اهداف مشترکی با شما دارند

 

 

ارزش های خود را تعریف کنید

به ارتباط با دیگران مانند رفتن به فروشگاه مواد غذایی فکر کنید. وقتی با یک لیست به فروشگاه بروید، سریع و آسان است. اما اگر لیستی ندارید، می تواند ناامید کننده و وقت گیر باشد. این مثال نشان می دهد که نظم چه اهمیتی دارد.

به طور کلی یکی از دلایلی که بسیاری از مردم از شبکه های ارتباط سنتی سرخورده می شوند یا ارتباط برقرار نمی کنند، به این دلیل است که احساس می کنند ثمره ای ندارد. آنها تمام این مدت را در ملاقات با مردم می گذرانند اما در واقع با آنها ارتباط برقرار نمی کنند.
بخشی از این مساله مربوط می شود به اینکه هنوز معلوم نیست که چه کسی را برای یرقراری ارتباط اجتماعی ترجیح می‌دهیم.
هیچ چیز بدتر از دوستی یا روابط با کسی نیست که بعداً می فهمید که برای شما مناسب نبوند. ما اغلب از نزدیک شدن به افرادی که ارزش های متفاوتی نسبت به ما دارند جلوگیری می کنیم. از این رو تعیین ارزش ها بسیار مهم است.ابتدا ارزشِ خود را تعیین کنید.

 

 

 

دلیل تاکید بر داشتن برنامه چیست

اطمینان از این امر که می توانید چه فرآیند یا نقشه ای را انجام دهید به کاهش استرس ناشی از عدم آگاهی از انجام چه کاری کمک می کند. زیرا برای بسیاری، دانستن اینکه چه کاری باید انجام شود یا از کجا شروع کنیم، یک مانع بزرگ برای غلبه بر هنگام شروع ارتباط است.
هنگامی که دقیقاً بر اساس ظرفیت‌های اصلی خود در مورد افرادی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید به شفافیت رسیدید، مرحله بعدی ایجاد یک برنامه است.

تعیین کنید که افرادی که به شما کمکِ فکری می کنند را در کجا باید پیدا کنید
بعنوان مثال اگر متاهل هستید می توانید با حضورِ بیشتر در جمع های خانوادگی یا این قبیل میهمانی ها این کار را بکنید. نحوه برقراری ارتباط شما با افرادِ متفکر به نوع شخصیت شما بستگی دارد. اگر درونگرا هستید می توانید با حضور در سمینارها و سخنرانی ها به این مهم دست پیدا کنید. اگر برون گرا باشید این شبکه‌ی تبادل اطلاعات گستردگیِ دیگری در نوع خود برای شما خواهد داشت. تصمیم بگیرید که کدام وسیله ارتباط برای شما موثر است(در این مورد به ارتباط مجازی و یا سنتی توجه کنید)

بفهمید که چه مدت زمانی را می خواهید به ارتباط با آنها اختصاص دهید.
می توانید بصورت مشاوره ماهانه چند ساعت را به این کار اختصاص دهید یا اینکه بصورت آنلاین روزانه در گروه ها حضور داشته باشید، صرفنظر از اینکه، ارتباط با افراد همفکر دقیقاً مانند هر چیز دیگری است که می خواهید در آن موفق باشید، یعنی نیاز به اقدام قاطع دارد.

 

 

 

جذبِ افراد خوش‌فکر

ما این ترس ذاتی از قضاوت را داریم و خودمان را از بسیاری جهات از زندگی کردنی که می خواهیم عقب نگه می‌داریم. اما به تعبیر بروس لی: «شجاعت عدم وجود ترس نیست، بلکه توانایی اقدام و عمل در حالت ترس است»
برای اکثر مردم، فقط فکر ارتباط با غریبه ها و به طور بالقوه مورد قضاوت عوام است. کافی است تا آنها را در مسیر خود متوقف کنیم. شما باید با وجود این ترس مایل به پیشروی باشید.
داشتن ارتباطات برای یک زندگی با کیفیت ضروری است و می تواند برای موفقیت شما مهم باشد. اما شما باید حاضر باشید با ترس روبرو شوید و این کار را انجام دهید.
شما باید بدانید که برای چه چیزی ارزش دارید، تا بدانید که آیا شخص واقعاً «متفکر» است یا خیر.

شاید ندانیم که برای ایجاد ارتباط چه کاری باید بکنیم و از کجا باید شروع کنیم. مثلِ شروع هرکار دیگر در این مورد هم یک برنامه تنظیم کنید. برنامه‌ی اتصال.

 

 

 

با بکارگیری موارد بالا، می توانید افرادِ صاحبِ فکر را پیدا کنید، آنها را جذب کنید و از دانش و افکار آنها در جهت پیشرفت و رسیدن به جایگاه های بالاتر استفاده کنید. این البته به معنای استفاده ابزاری از طرفینِ مقابل خودتان در جامعه نیست. بسیاری از افراد موفق و متفکر وجود دارند که چه بصورت رسمی(از طریق سخنرانی ها و سمینارها) و چه بصورت رفتار عادی(از طریق مشاوره دادن به دوستان و کارمندان یا همکاران) به کمکِ فکریِ شما می آیند.

شما از شخصِ متفکر و افکارِ او در راستای پیشبرد کیفیت زندگی خود، چه از لحاظ مالی چه از لحاظِ مهارت های سبک زندگی و هنر و ورزش و هر زمینه‌ی دیگری از زندگی اجتماعی استفاده کنید

 

 

انتهای پیام/

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها