janbebe
بیوگرافی شبنم مقدمی و همسرش+ گفتگو

بیوگرافی شبنم مقدمی و همسرش+ گفتگو

شبنم مقدمی بازیگر هنرمند و نام آشنای کشورمان متولد 3 فروردین سال 1351 در تهران می‌باشد. بیوگرافی این بازیگر هنرمند را در روز تولدش بخوانید:

بیوگرافی شبنم مقدمی

شبنم مقدمی در تاریخ سوم فروردین 1351 در خیابان شیخ هادی، بیمارستان عیوض زاده شهر تهران می باشد. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی و دانش آموخته آموزشگاه آزاد بازیگری امین تارخ است.

ساکن منطقهء بسیار خوش اب و هوایی در شمال کرج، پایهء کوه بوده به نام عظیمیه دبستانش را در همانجا ، در مدرسه  شهید کرمی ، دورهء راهنمایی را در مدرسه جمهوری اسلامی، و دبیرستان را در دبیرستان شهید باهنر گذرانده است . رشتهء تحصیلی اش، علوم تجربی بود.

در دانشگاه آزاد، در همان کرج،ادبیات فارسی  خواند، و به گفته ی خودش حسرت تحصیل درتئاتر و سینما، به دلم ماند تا هنوز و همیشه…

پدر و مادر او آدم های روشنفکر زمانه خودشان و تحصیل کرده بودند مادر شبنم مقدمی در دانشگاه كشاورزی كار می‌ كرد و پدر مرحوم او مهندس برق بود یک برادر هم بنام بهنام دارد.

 


عکس کودکی شبنم مقدمی

ازدواج

خانم شبنم مقدمی در سال 1384 وقتی 33 ساله بود با علیرضا آرا 30 ساله که حالا بازیگر هم شده است ازدواج کرد، این زوج هنوز صاحب فرزندی نیستند.

بیوگرافی علیرضا آرا

علیرضا محمدی مقلب به علیرضا آرا متولد 1354 در تهران و فارغ التحصیل لیسانس مهندسی عمران می باشد که تجربه کارگردانی را نیز دارد

 

گفتگو با شبنم مقدمی

از پرستاری تا بازیگری

آن دوران خانواده‌ها علاقه‌ای به اینکه فرزندان‌شان بازیگری بخوانند، نداشتند. امروز هم، چنین مشکلی وجود دارد. من دیپلم علوم تجربی داشتم و پرستاری قبول شدم. خانواده‌ام دوست داشت من هر رشته‌ای بخوانم به جز رشته‌هایی که به سینما و تئاتر و بازیگری منتهی می‌شوند؛ در حالی که خود آنها من را در کودکی در کلاس بازیگری ثبت‌نام کرده بودند؛ اما معتقد بودند که بازیگری باید حرفه دوم یا سوم من باشد.

من به این رشته علاقه‌ای نداشتم؛ بنابراین دو ترم پرستاری خواندم و مرخصی گرفتم و مجددا ادبیات فارسی قبول شدم. درس ادبیات فارسی را دوست داشتم و امروز نیز دومین علاقه‌مندی جدی من محسوب می‌شود؛ شعر و رمان می‌خوانم و قلمی هم دارم.

 

 

علاقه‌مندی به رادیو

هنوز دیپلم نگرفته بودم که با گروه کودک رادیو آشنا شدم و فعالیتم را آغاز کردم؛ ولی فعالیت جدی من با رادیو پس از سال 77 اتفاق افتاد. صدای من رادیو فونیکی برای شنونده‌ها بود. قطعات ادبی را خوب اجرا می‌کردم و خوب شعر می‌خواندم و این نکته برای تهیه‌کنندگان جذاب بود. به همین دلیل جای ماندن و فعالیت در رادیو برایم فراهم شد.

معلمی به نام تارخ

آموزشگاه آقای تارخ به طور اخص برای بازیگری سینماست. من بازیگر حرفه‌ای تئاتر بودم که به آموزشگاه ایشان رفتم. می‌خواستم لنز و رفتار مقابل دوربین را بشناسم. البته قبلا همه اینها را کار کرده بودم؛ ولی احساس کردم باید کامل‌تر شود.  کلاس‌های ایشان در دوره‌های مختلف، خروجی  خوبی داشتند. من در دوره دوم در کلاس‌های ایشان شرکت کردم و می‌دانم که در دوره اول خروجی درخشانی داشتند. آقای رضایی، خانم کرامتی، خانم بادران و. . . برای یک کلاس 20 نفره چنین خروجی‌ای عالی است.

سال 94؛ سال درخشش

فیلم «نفس» اوایل امسال 94، فیلم «ابد و یک روز» مهرماه و آبان‌ماه 94 و فیلم «زاپاس» آذر و دی‌ماه 94 ضبط شدند. شاید بتوان گفت سالی که گذشت به لحاظ حرفه‌ای بهترین سال کاری من بود اما همه این فیلم‌ها خاصیت ویژه‌ای داشتند که در کنار دیگر بازیگران معنی پیدا می‌کرد؛ مثل فیلم «ابد و یک روز». اتفاقا به این فکر می‌کردم که به محمد حیدری، دبیر جشنواره فیلم فجر بگویم که عنوانی به نام «گروه بازیگران» در جشنواره فیلم فجر کم است.

در جایزه برلین و جایزه رم این عنوان وجود دارد. به نظرم گروه بازیگران فیلم «ابد و یک روز» باید جایزه می‌گرفتند. هر کدام از اعضای این تیم مانند پازل چیزهای مختلف را تکمیل می‌کردند و باید جایزه ‌می گرفتند.  خوشحالم که توانستم برای سه فیلم، مورد قضاوت قرار بگیرم و این، اتفاق مهمی در جشنواره پارسال بود.

برای پول کار نکردم

پول درآوردن از رادیو و تئاتر که یک شوخی بزرگ است. هیچ کس از پول بدش نمی‌آید و من هم به هر حال دغدغه مالی داشتم؛ ولی برای پول کار نکردم. سال‌هایی آیتم  رایج بود و به بچه‌های تئاتر نیز  پیشنهاد می‌شد. پول خوبی هم داشت؛ ولی ترجیح دادم که این کار را نکنم.

 

سریال‌های دوست‌داشتنی من

هر وقت آقای محمدرضا هنرمند را می‌بینم خواهش می‌کنم تا باز سریال بسازند. به نظرم «زیر تیغ» کار فوق‌العاده‌ای  بود و سریال آشپزباشی هم کار قوی و سرپایی بود. کارهایی که سعید نعمت‌الله هم می‌نویسد همیشه دیدنی از آب در می‌آیند. جوری نقش‌ها را می‌نویسد که بازیگر را برای بازی در نقش ترغیب می‌کند. همین الان هم با اینکه خسته‌ام و بازی در چند سریال را رد کردم اگر سعید نعمت‌الله نقشی مثل «روحی» در «مدینه» بنویسد قلقلکم می‌دهد که سریال کار کنم.

کار با روستایی نابغه

وقتی فیلمنامه «ابد و یک روز» را خواندم متوجه پی‌ریزی درست آن شدم. ترجیح می‌دهم با کارگردان جوان کار کنم که با او بده و بستان داشته باشم تا کارگردانی که نمی‌توان وارد دنیای او شد. از اعتماد به کارگردان فیلم اولی ضرر نکرده‌ام؛ چون قبلا با کارگردان فیلم ‌اولی دیگری که فیلمنامه‌اش خوب و فیلم هم در جای خود حرفی برای گفتن داشت، کار کردم که متاسفانه فیلم او به جشنواره نرسید.  دوم اینکه سعید ملکان را که حامی سعید روستایی بود، می‌شناختم و می‌دانستم که او زحمت سالانه‌ام را نادیده نمی‌گیرد.

سوم اینکه حضور مهره‌ای مانند پیمان معادی که از نظر بازیگری و اعتبار وزنه محسوب می‌شود شما را از اینکه اتفاق خوبی خواهد افتاد مطمئن می‌کند. سعید روستایی  جوان است ولی وقتی با هم حرف می‌زدیم متوجه شدم که آنچه در سعید روستایی برجسته است سن کم او نیست؛ بلکه پختگی کلام او و نگاهش به سینماست. نمی‌خواهم واژه نابغه را در مورد او به کار ببرم و نمی‌خواهم تصور کنید چون در فیلمش بازی کردم چنین واژه‌ای به کار می‌برم.

در برنامه «هفت» بیان کردم که فیلم سعید روستایی با دریافت هشت جایزه و کاندیدا شدن در ده عنوان از خود دفاع کرد.  من برای فیلم سعید روستایی جایزه نگرفتم که بگویید سنگ خود را به سینه می‌زند؛ بنابراین راحت درباره او صحبت می‌کنم. به نظرم چیزهایی در بعضی افراد کاریزماتیک است؛ مثلا فروغ در جوانی اشعار  زیبایی سرود. ذات و ضمیر روستایی چنین است. او در حال تربیت آن است و می‌خواهد آن را به عرصه برساند و باید منتظر اتفاقات خوب بود.


شبنم مقدمی در ابد و یک روز

عشق به سینما و تحمل گریم

خیلی از بازیگرها گریم‌های سنگین را تحمل نمی‌کنند چون پوست را خراب می‌کند. اما عشق به کار همه چیز را آسان می‌کند. پانته‌آ پناهی از بازیگران درجه یک تئاتر و از بازیگران فیلم «نفس» 40 سال ندارد و برای بازی در این فیلم چهار ساعت زیر گریم مهرداد میرکیانی می‌نشست و از لحظه لحظه آن لذت می‌برد. من آنجا بودم و می‌دیدم. نفس بازیگری برای پانته‌آ مهم است و اینکه بعدها چه اتفاقی روی صورت و فیزیکش می‌افتد، اهمیتی ندارد؛ وگرنه نه زشت است نه پیر.

در سریال «سقوط یک فرشته» کاری از بهرام بهرامیان یک پروتز دندان برای من می‌گذاشتند که اصلا دهانم بسته نمی‌شد این پروتز فرم فکم را تغییر می‌داد و با چسب به لثه‌ام متصل می‌شد؛ بنابراین من از صبح تا شب نمی‌توانستم چیزی بخورم و فقط باید آب و چای و شیر می‌خوردم.

برای من درست اجرا شدن آن کاراکتر مهم بود و من از این کار لذت می‌بردم. همه می‌گفتند که با این کار زشت می‌شوی؛ ولی اصلا برایم مهم نبود. به نظرم همه اینها از عشق به بازیگری می‌آید. خانم‌ها دوست دارند زیبا باشند و زنانگی‌شان به چشم بیاید؛ بنابراین عمل زیبایی انجام می‌دهند. من هم دوست دارم؛ ولی این کار را نمی‌کنم؛ چون فکر می‌کنم روی نقش‌پذیری من تاثیر دارد.  اگر بینی‌ام را عمل کنم نمی‌توانم نقش خانمی را که پایین‌شهری است و امکان عمل بینی‌ ندارد بازی کنم یا دیگر نمی‌توانستم در فیلم «ابد و یک روز» بازی کنم.


شبنم مقدمی در فیلم سینمایی نفس

تفریحی به نام کافی‌شاپ

کتاب خواندن و فیلم دیدن جزو وظایف بازیگران محسوب می‌شود. سفر کردن خیلی برایم جذاب و معاشرت با دوستان برایم مهم است. دوستان زیادی ندارم؛ ولی معاشرت با آنها را دوست دارم. بازدید از ابنیه‌های تاریخی یکی از تفریحاتم محسوب می‌شود. عکاسی را بسیار دوست دارم. هیچ وقت هنر مجسمه‌سازی نداشتم؛ ولی یکی از علاقه‌مندی‌هایم است. رفتن به گالری‌ها در روزهای جمعه و دیدن کارهای هنری را دوست دارم.

کافی‌شاپ من و برادرم هم بیزینس نیست و نوعی تفریح به حساب می‌آید. برادر من کافی‌شاپ‌‌داری را دوست دارد. سال‌ها پیش در تئاتر شهر، کافه چهارسو در اختیار من بود. آن زمان آقای پاکدل مدیر تئاتر شهر بودند و من به ایشان گفتم که کافه را در اختیار من قرار دهند. آقای پاکدل به من گفتند که نمی‌توانم آنجا را بگردانم؛ ولی من اصرار کردم و ایشان موافقت کردند. من با بهنام همراه شدم و کافه را راه‌اندازی کردیم. لذت بسیار عجیبی داشت؛ چون همه دوستانم در تئاتر شهر حضور داشتند و بعد از تمرین به کافه می‌آمدیم و چای می‌خوردیم. این کافه همچنان که سودی نداشت، ضرر هم نداشت.

بهنام مهندس کامپیوتر است؛ اما دوره‌های تکمیلی کافی‌منی را گذرانده است. کافی‌شاپ‌داری کار  جذابی است و مانند آشپزی نیاز به خلاقیت دارد که امکان تجربه چیزهای مختلف را به شما می‌دهد. پس از پایان موعد اجاره، بهنام جاهایی مختلفی را اجاره کرد و کار کردیم که اصلا به صرفه نبود؛ چون سر یک الی دو سال باید جابه‌جا می‌شدیم؛ بنابراین اینجا را گرفتیم. این کار برای بهنام عشق است و من خیلی نمی‌رسم که به کافه سر بزنم؛ مگر اینکه با دوستانم بروم.

درخشش در « به نام پدر»

بازیگردان فیلم «به نام پدر» خانم آزیتا حاجیان بودند. ایشان تئاتر کار می‌کردند و تئاتر می‌دیدند و من را از روی صحنه برای این فیلم انتخاب کردند. به یاد دارم که ایشان پس از تماشای بازی من در تئاتری به من گفتند که نقشی در فیلم آقای حاتمی‌کیا هست، بازی می‌کنید؟ من گفتم؛ با کمال میل قبول می‌کنم و به صورت  حرفه‌ای قرارداد بستیم و دورخوانی صورت گرفت.

مهم بود که با آقای حاتمی‌کیا کار کنم و قبل از آن نیز بیشتر از دو یا سه فیلم سینمایی بازی نکرده بودم. آن زمان هم آقای حاتمی‌کیا سوپراستار فرهنگی محسوب می‌شدند؛ امروز نیز همین‌طور است و برای من جالب بود که با ایشان کار کنم و اتفاقا  خوشحال شدم که خانم حاجیان من را برای این نقش انتخاب و آقای حاتمی‌کیا تایید کردند. همیشه کارگردانانی من را انتخاب می‌کردند که تئاتر می‌دیدند. من سال‌های سال‌ پرکارترین بازیگر زن تئاتر بودم و تقریبا هیچ اجرایی تمام نمی‌شد که اجرای دیگر را شروع نکنم.

در طول سال سه الی چهار تئاتر خوب اجرا می‌کردم؛ بنابراین کسانی من را انتخاب می‌کردند که تئاتر می‌دیدند. نقطه‌ضعف برخی کارگردانان عرصه تصویر تماشا نکردن تئاتر است؛ چون بازیگران درخشانی در صحنه تئاتر وجود دارند. امروز هم در عرصه سینما موفق هستند؛ مانند پانته‌آ بهرام، ریما رامین‌فر، امیر جعفری، احمد مهران‌فر، افشین هاشمی و. . . ریشه و خواستگاه‌شان تئاتر است.  بسیاری از کارگردان‌ها به خود زحمت نمی‌دهند که تئاتر تماشا کنند. باید چیزهایی برای ما اولویت داشته باشند؛ مثلاا کشف یک نوید محمدزاده روی صحنه اولویت مهمی است.

 

فیلم‌های سینمایی شبنم مقدمی

۱۳۷۹ از صمیم قلب بهرام کاظمی همکار مهرداد

۱۳۸۰ زیستن رضا سبحانی
۱۳۸۴ به نام پدر ابراهیم حاتمی کیا دکتر
۱۳۸۵ پاداش سکوت مازیار میری
۱۳۸۶ همیشه پای یک زن در میان است کمال تبریزی
۱۳۸۶ تنهایی حجت قاسم زاده اصل
۱۳۸۷ فرزند خاک محمدعلی باشه آهنگر
۱۳۸۷ کودک و فرشته مسعود نقاش زاده
۱۳۸۸ زیر آب سپیده فارسی
۱۳۹۰ بوسیدن روی ماه همایون اسعدیان
۱۳۹۰ ابرهای ارغوانی سیامک شایقی
۱۳۹۰ آزمایشگاه حمید امجد
۱۳۹۱ گس کیارش اسدی زاده
۱۳۹۱ آینه شمعدون بهرام بهرامیان
۱۳۹۲ بلوک ۹ خروجی ۲ علیرضا امینی روانشناس
۱۳۹۲ امروز رضا میرکریمی دکتر
۱۳۹۴ آنها احسان سلطانیان بهنوش
۱۳۹۴ نفس نرگس آبیار زن عموی بهار
1394 یک روز طولانی بابک بهرام بیگی
1394 سایه مسعود نوابی
۱۳۹۴ زاپاس برزو نیک نژاد خورشید
۱۳۹۴ ابد و یک روز سعید روستایی اعظم
۱۳۹۵ شکلاتی سهیل موفق
۱۳۹۵ اکسیدان حامد محمدی شهره
۱۳۹۵ آباجان هاتف علیمردانی شمسی
۱۳۹۶ خجالت نکش رضا مقصودی صنم
۱۳۹۶ درساژ پویا بادکوبه مادر گلسا
۱۳۹۷ خداحافظ دختر شیرازی افشین هاشمی
۱۳۹۷ کلمبوس هاتف علیمردانی هاله
۱۳۹۷ زهرمار جواد رضویان لیلا ( مریم)
۱۳۹۷ شبی که ماه کامل شد نرگس آبیار اعظم محسنی دوست
۱۳۹۸ زنبور کارگر افشین صادقی


شبنم مقدمی در نقش توران در سریال دوپینگ

 

سریال های شبنم مقدمی

۱۳۷۶ گل‌های آفتابگردان مسعود شاه محمدی شبکه ۱

۱۳۷۷ همشاگردی‌ها مسعود شاه محمدی
۱۳۷۷ چشم‌به‌راه اصغر فرهادی شبکه تهران
۱۳۷۹ چای قندپهلو ناصر هاشمی شبکه ۲
۱۳۸۰ تازه چه خبر همسایه امیر سماواتی
۱۳۸۱ آتیه ارژنگ امیرفضلی ۵۲ قسمت
۱۳۸۳ باجناغ‌ها فرهاد آئیش شبکه تهران
۱۳۸۴ پای پیاده اصغر توسلی شبکه تهران
۱۳۸۴ راه شب داریوش فرهنگ شبکه ۳
۱۳۸۵ زیر تیغ محمدرضا هنرمند شبکه ۱
۱۳۸۷ پس از سال‌ها اکبر خواجویی شبکه ۳
۱۳۸۸ آشپزباشی محمدرضا هنرمند شبکه ۱
۱۳۸۹ ستاره‌های سربی محمدرضا آهنج شبکه ۲
۱۳۹۰ سقوط یک فرشته بهرام بهرامیان شبکه ۱
۱۳۹۰ بچه‌ها نگاه می‌کنند حمیدرضا صلاحمند شبکه ۲
۱۳۹۱ بال‌های خیس عباس رنجبر شبکه ۱
۱۳۹۳ مدینه سیروس مقدم شبکه ۱
۱۳۹۳ هفت سنگ علیرضا بذرافشان شبکه ۳
۱۳۹۵ چرخ فلک عزیزالله حمیدنژاد
۱۳۹۶ عقیق بهرنگ توفیقی شبکه ۳
۱۳۹۹ دوپینگ رضا مقصودی شبکه 

شبکه خانگی

۱۳۹۹ جیران بازیگر حسن فتحی
۱۳۹۸ هیولا بازیگر مهران مدیری
۱۳۹۳ ابله بازیگر کمال تبریزی

جوایز و افتخارات

 سیمرغ بلورین عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم امروز در جشنواره سی و دوم فیلم فجر دریافت کرد.

 سیمرغ بلورین عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم های زاپاس و نفس در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر دریافت کرد.

 

اینستاگرام شبنم مقدمی : instagram:shabnammoghaddami

 

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

دیدگاه‌ها

ناشناس

1399/01/05

خیلی دوست دارم شبنم خانم

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها

نوشیدن آب چه زمانی باعث مرگ می‌شود؟

نوشیدن آب چه زمانی باعث مرگ می‌شود؟

چرا رنگ صورتی محبوب است؟ روانشناسی رنگ صورتی در استایل

چرا رنگ صورتی محبوب است؟ روانشناسی رنگ صورتی در استایل

ازدواج ابراهیم تاتلیسس با زنی 26 ساله؛ همه همسران ابراهیم تاتلیسس

ازدواج ابراهیم تاتلیسس با زنی 26 ساله؛ همه همسران ابراهیم تاتلیسس

بیل و ملیندا گیتس پس از ۲۷ سال زندگی مشترک، از هم جدا می‌شوند

بیل و ملیندا گیتس پس از ۲۷ سال زندگی مشترک، از هم جدا می‌شوند

پخش «مست عشق» از شبکه ماهواره‌ای

پخش «مست عشق» از شبکه ماهواره‌ای

سریال علی انصاریان به جای «احضار» می‌آید

سریال علی انصاریان به جای «احضار» می‌آید

7 راه برای مراقبت از پاهای خسته ای که در یک روز پرتلاش شما را همراهی کرده‌اند

7 راه برای مراقبت از پاهای خسته ای که در یک روز پرتلاش شما را همراهی کرده‌اند

اولین عکس‌‎های جنیفر لوپز پس از جدایی از الکس رودریگز

اولین عکس‌‎های جنیفر لوپز پس از جدایی از الکس رودریگز

با جسد فضانوردان فوت شده در سفر مریخ چه می کنند؟

با جسد فضانوردان فوت شده در سفر مریخ چه می کنند؟

رژ لب‌های شکسته و له شده را چطور تعمیر کنیم؟

رژ لب‌های شکسته و له شده را چطور تعمیر کنیم؟

اشتباهات رایج مد مردانه؛ مردان خوش تیپ این اشتباهات را در استایل خود ندارند

اشتباهات رایج مد مردانه؛ مردان خوش تیپ این اشتباهات را در استایل خود ندارند

اسراری جالب از زندگی ثروتمندان/ چرا برخی پولدارها خودروهای لوکس نمی‌خرند؟

اسراری جالب از زندگی ثروتمندان/ چرا برخی پولدارها خودروهای لوکس نمی‌خرند؟

رنگ مورد علاقه شما چه چیزی از شخصیت‌تان را فاش می‌کند

رنگ مورد علاقه شما چه چیزی از شخصیت‌تان را فاش می‌کند

تبریک  ارسطو به برنده اسکار 2021؛ احمد مهرانفر در کنار برنده اسکار

تبریک ارسطو به برنده اسکار 2021؛ احمد مهرانفر در کنار برنده اسکار

آهنگ یخ زدم از شادمهر عقیلی را بشنوید

آهنگ یخ زدم از شادمهر عقیلی را بشنوید

چند نکته از آهنگ من یادت نرم؛ تتلو در حال صعود یا سقوط؟

چند نکته از آهنگ من یادت نرم؛ تتلو در حال صعود یا سقوط؟

نوید محمدزاده با سه لهجه فارسی تولد فرشته حسینی را عاشقانه تبریک گفت

نوید محمدزاده با سه لهجه فارسی تولد فرشته حسینی را عاشقانه تبریک گفت

اشاره بی‌سابقه صدا و سیما به بلوغ پسران در سریال

اشاره بی‌سابقه صدا و سیما به بلوغ پسران در سریال "منم دوستت دارم"

هانیه توسلی هم قربانی تجاوز است؟ هانیه توسلی به هشتگ می‌تو پیوست

هانیه توسلی هم قربانی تجاوز است؟ هانیه توسلی به هشتگ می‌تو پیوست

ایده‌هایی برای تتو روی بازو برای مردان؛ ایده‌هایی برای خالکوبی بازوی آقایان

ایده‌هایی برای تتو روی بازو برای مردان؛ ایده‌هایی برای خالکوبی بازوی آقایان

آخرین وضعیت پدر متهم به آزارجنسیِ نوزاد ۱۷ماهه

آخرین وضعیت پدر متهم به آزارجنسیِ نوزاد ۱۷ماهه

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی یک زن از ۶۰۰ نفر در صندوق وام خانگی

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی یک زن از ۶۰۰ نفر در صندوق وام خانگی

اتهام آزار و تعرض جنسی این بار به «شادمهر عقیلی»

اتهام آزار و تعرض جنسی این بار به «شادمهر عقیلی»

دنیا جهانبخت رکورد خرید آهنگ‌های تتلو را زد!

دنیا جهانبخت رکورد خرید آهنگ‌های تتلو را زد!

بیوگرافی مریم یوسف بازیگر نقش فاطمه در سریال احضار

بیوگرافی مریم یوسف بازیگر نقش فاطمه در سریال احضار