اعجوبه ها کپی برداری از کدام برنامه خارجی است؟

اعجوبه ها کپی برداری از کدام برنامه خارجی است؟

مهران غفوریان خودش درباره تقلیدی بودن برنامه اعجوبه ها صحبت و آن را لا به لای شوخی‌هایش تایید کرده است اما این برنامه شبیه کدام برنامه‌های خارجی است؟

رنامه اعجوبه ها با اجرای مهران غفوریان طرفداران خاص خودش را پیدا کرده و به نظر می‌رسد در جذب مخاطب موفق عمل کند با این حال موضوع تقلیدی بودن این برنامه همچنان محل انتقاد است.

 

برنامه اعجوبه‌ ها نه فقط کپی برداری بلکه کاملا مشابه سازی یک برنامه به نام  little big shots است که در آمریکا پخش می‌شود.

این برنامه آمریکایی که می‌توان آن را خفن‌های کوچولو یا کله گنده‌های کوچک ترجمه کرد از سال ماه مارس سال 2016 از شبکه ان بی سی می شود و بسیار پرطرفدار است.

برنامه کله گنده های کوچک  توسط یک کمدین معروف  به نام استیو هاروی اجرا می شد و در فصل جدید آن ملیسا مک‌کارتی که او هم کمدین و بازیگر است اجرای آن را برعهده گرفته است. اعجوبه ها نیز برای اجرا همین کار را کرده و از مهران غفوریان کمک گرفته است.

 

به نوشته عصر ایران در این برنامه آمریکایی در هر قسمت کودکی را که استعداد خاصی در زمینه‌ای دارد به برنامه دعوت کرده و جدای از نشان دادن استعداد و توانایی او بحث و گفتگو با کودک به دلیل واکنش‌های استیو هاروی به لحظات مفرح و شادی منتج می‌شد.

 

نمونه استرالیایی، ویتنامی و ... برنامه "خفن‌های کوچک" هم وجود دارد و دقیقا با همان صحنه و همان شکل برنامه تولید شده است.

 

کدام برنامه های ایرانی کپی خارجی ها هستند؟

برنامه دورهمی که از یک برنامه پربیینده کشور هندوستان به نام «comedy night with kapil» کپی شده بود.

 برنامه‌های مسابقه محور «برنده باش» و «پنج ستاره» که آنها هم تقلید از برنامه‌های آمریکایی بودند که نمونه‌های ترکیه‌ای و هندی آن هم وجود دارد.

برنامه عصر جدید هم که نمونه مشابه آمریکایی دارد.

منبع: دوات آنلاین

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تارنماگستر

تازه‌ترین‌ها