ماجرای حملات تند همسر ابی به محسن چاوشی و پاسخ چاوشی و ابی

در چند روز اخیر بحثی میان مهشید حامدی برومند و محسن چاوشی، خواننده پاپ ایرانی، در اینستاگرام درگرفته که هزاران کاربر فارسی‌زبان در شبکه‌های اجتماعی به آن واکنش نشان‌ داده‌اند.


روز گذشته مهشید حامدی همسر ابراهیم حامدی(ابی)با انتشار پستی به همدردی پیرامون حادثه اخیر ناوچه دریایی پرداخته است و مطالبی را پیرامون ایران مطرح کرده و در انتهای مطلب خود درباره محسن چاوشی می نویسد:


«آیا هنرمند نتیجه حکومت است؟ یا چنین جامعه ای به هنرمند آگاه نیازمند است؟ آیا هنرمند حق دارد در جامعه ای که بر روی بشکه عقب ماندگی که از باروت مذهب پر شده کبریت حریق افروز باشد؟ دیدن این بیت بر صفحه یک آرتیست نفس را در سینه حبس می‌کند«با یدالله و با_تیغ علی ذولفقار _سینه گردنکشان _اذن دهد میدرم» از مجموعه کلمات این بیت بوی تعفن عقب ماندگی و وحشیگری میبارد.»

 

 

 


بیت یاد شده مربوط به قطعه «او» از محسن چاوشی است که نیمه شعبان منتشر شده است؛ چاوشی این بیت را در شب اول قدر در صفحه خود بازنشر کرده است.

 


محسن چاوشی پس از مدتی با متنی شعر واره این چنین در جواب حامدی می نویسد:

 


« تعفن!
 

رایحه‌ی تخمیر است
 

که قهقهه‌زنان می‌پیچد
 

به مشام و جیب‌هایِ بی‌گناه
 

و البته بیچاره گوش‌های عربده‌خواه»
 

 

این خواننده پاپ از آن دسته خوانندگان خارج از کشور که برای کنسرت به عربستان سعودی سفر کردند یا علیه اعتقادات مذهبی مردم ایران موضع گرفتند، به شدت انتقاد کرد.

ابی، شهرام شب‌پره، شادمهر عقیلی، آرش و اندی از جمله خوانندگانی بودند که در جده عربستان، کنسرت دادند. عارف هم دیگر خواننده خارج از کشور است که در یک کنسرت، به مقدسات اسلامی توهین کرد که البته با انتشار متنی، بابت آن عذر خواست.

 

چاوشی با کنایه به کنسرت اخیر عربستان ادامه داد:


« تعفن!
 

کج فهمی‌ است و روخوانی‌
 

و هیجان لحظه‌ای دیده شدن
 

و البته شنیده شدن
 

غیرِ جغرافیای بد مستِ پُرعربده
 

و کفش‌های طلا یادمان باشد
 

آن دو جفت، دوازده اعدامی بود
 

زیر پای شما به عربستان.

 

اگر طلاست نعلینتان،
 

ما هنوز رختمان عزاست
 

به سبزی و نان زنده‌ایم
 

البته بدون بی‌خندانِ رفسنجان.


عربده نکش شبه ماه!
 

کمی آرام بتیغان
 

بیا اینجا
 

و کمی مزه کن پوستِ شیر را
 

کمی بخوان و ‌اندکی گوش باش
 

جای نوشیدن و چرخیدن»
 

چاوشی همچنین در پایان با اشاره به ماجرای کنسرت عارف نوشت:

« من از تو داغ‌ ترم
 

ادای داغ در نکن
 

که شمشیرِ ذوالفقارِ من
 

مست میدان است
 

و آماده به گردنکشان
 

جیب بُران
 

و عربده کشان ... و البته
 

یاد عربده کشی دیگر افتادم متعارف
 

همان که پشیمان است “مثل سگ”
 

و افتخار می‌کند
 

به کاباره
 

و شهامتِ تهران ندارد!
 

یا علی...»
 

 

هرچند که مهشید حامدی هم این متن چاوشی را بی پاسخ نگذاشته است و با گلایه به اینکه طرف صحبتت من هستم نه همسرم این متن را منتشر کرد:

 

 

« این جوابه سراپا خشم وغرور و بد دهانی جناب چاووشی است در جواب نوشته بنده. به واقع این ها فکر می‌کند چه کسی هستند؟ تمام درد و رنج مردم را که مطرح شده دور ریخته و بند کرده اند به بیتی که به نظر بنده وحشیانه است؟ شاید دلخور هستند که حتی اسمشان را نیاوردم؟ این ها چه جور موجوداتی هستند که خودشان را تا این حد در اوج میبینند؟ و اینگونه وحشیانه به دارو ندارت میتازند؟ این هنرمند است؟ مانند حزب اللهی های دبش و یا داعشیان، خندیدن و می خوردن و رقصیدن را جرمت می‌کنند. من ۲۸ سال است در کنار زیباترین روح هنرمند درخشیدم جانم گمان میکنی در لنگه کفشی چون شما مایع چشمگیر شدن یافته ام؟ زهی خیال باطل زهی خودپسندی. واقعا شهامت صحبت کردن از عربده زدن دارید؟ ای خواننده ماشینی که تا به امروز به کمک حکومت جیب مردم را خالی کردید و اگر من جرات تهران آمدن ندارم، شما که انجایید و ادعا دارید چرا جرات کنسرت زنده گذاشتن ندارید؟ آنقدر مرد نیستیدکه با خودم طرف شوید و نازنین مرد من را به لیچار گوییهایتان وارد نکنید. چقدر به خود میبالم که «شبه ماهم» که نامم است، تو چه هستی تاریک و سیاه چاله ای متعفن. بله آقای پاسدار، جواهر من افتخار می‌کند به کاباره، به جایی که چون نوجوان هنرنمایی کرد و اولین ماشین رختشویی را برای مادرش خرید به جایی که با دستمزدهایش مادر فرش میخرید و بعد ها خانه خرید. شما ریاکارانه چند زندانی آزاد کردید و تبلیغاتتان گوش دنیا را کر کرد، چاقوکشان کوچکتان که به صفحه ام گسیل کردید از این بزرگواری مینویسند نیاز به یاد آوری شاعرانه نبود. ابی سالیانه زندانیان بدهکار را از طریق دوستانش آزاد می‌کند و اطمینان دارم از باگوییش در اینجا ناراحت خواهد شد. شما همچنان داغ باش و شمشیر زولفقار بچرخان که ۴۰ سال است دور دور شماست. مرد باش تا شاید به لشگر بزدلت کمی مردانگی بیاموزی»

 

 

ماجرای ویدیوی ابی که به عنوان دلجویی ابی از چاوشی در اینستاگرام منتشر شد :


ویدئویی هم از ابی، که همسر خانم برومند است، در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخل ایران منتشر شده با این عنوان که ابی از آقای چاوشی "دلجویی" کرده است.

البته این ویدئو مدت‌ها پیش از این ضبط شده و ارتباطی با بحث‌های اخیر ندارد.


ماجرای ویدیوی دلجویی چیست؟


ابی در ویدئویی که به نظر می‌رسد در یک جمع خصوصی ضبط شده می‌گوید هم خودش و هم همسرش و دوستانشان از شنیدن ترانه‌های محسن چاوشی لذت می‌برند.

او خطاب به آقای چاوشی می‌گوید: " فقط این پیغام من به شما را داشته باشید" و سپس شعری از جلال‌الدین محمد بلخی، مولوی را با آهنگی که محسن چاوشی خوانده بازخوانی می‌کند.


این ویدئو پس از بحث‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شده و برخی رسانه‌های ایرانی از آن با عنوان "دلجویی" یا "عذرخواهی" ابی از چاوشی یاد کرده‌اند.


اما مدیر برنامه‌های ابی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "این ویدئو برای دو سال قبل است و به پیش از مسائل جاری برمی‌گردد. ویدیو را در بالا ببینید.

 

مهناز افشار هم در این ماجرا موضع خود را مشخص کرد!

 

نظر شما در این باره چیست؟ 

 

 

دیدگاه‌ها

بی نام

1399/02/26

هر کسی دو زار موسیقی بلد باشه ، متوجه میشه که شما با صدای کامپیوتری به چه اساتیدی توهین کردی ، استاد عارف از اسطوره های موسیقی ایران هستن ، امید آن که بدون در نظر گرفتن ملاحظات این نظر تایید بشه تا از میزان مثبت و منفی ، خود خوش صدای کامپیوتری متوجه بشه که مردم میفهمن ؛ شما تا به حال یک ترانه زنده اجرا نکردی

م

1399/02/26

اگه شما ندیدی دلیل بر این نیست که زنده اجرا نکرده زنده اجرا کرده بدون میکروفن و هیچ دستگاه دیگه ای

ناشناس

1399/02/26

عزیز صدای کامپیوتری زیاد داریم حداقل ادعا ندارن گاله رو میبندن این خو کنسرت ک پیشکش چیز سنگینی خواستی ازش.. شما بگو بیا ۱ موزیک بده بیرون باصدای عادی 😁

مهدی

1399/02/26

مهدی

1399/02/26

حاجی چیز سنگینی ازش خواستی کنسرررررت!!!! بابا بگو بیا ۱ موزیک بده بیرون بدون تغییر صدا ک من اگ بدونم روز اول کی به این گفت صداتو اینجور کنی قشنگه ک والا بلا شما تو یه لوله پلیکا بخون همین صدارو میده

رضا

1399/02/27

عارف زده به مقدسات چندین میلیون آدم توهین کرده در مورد چه شخصیتی حرف میزنید؟ کامپیوتری؟ کامپیوتر دارید اصن؟

ناشناس

1399/02/27

صدای کامپیوتری؟متاسفم برات که خاص ترین خواننده ایران رو هنوز نشناختی

هیچکس

1399/03/02

عجب هنرمندان اجاره ای نان خور اعراب به خاص ترین خواننده ی ایران میگن صدای کامپیوتری!!! کسانی ک با بی شرمی تمام برای اعراب حجاز در سالن های بی تماشاگر خوش رقصی میکنند!! و از ترس کم شدن دلارهایشان حتی از آوردن نام خلیج فارس هم خودداری میکنند!! دم از احترام ب عقاید دیگران میزنند و همزمان ب اعتقادات و مقدسات میلیون ها آدم توهین میکنند!! هنرمندان فاخری مثل محسن چاووشی بالاتر و محبوبتر از آن هستند ک اهانت های انسان های نان ب نرخ روز خور لس آنجلس نشین در اراده و پیشرفت او تاثیر گذار باشد... و در نهایت ب قول معروف: #حب_الدولار_یجمعنا...

حمید

1399/02/26

خانم آبی تو در حدی نیستی که چاووشی پاسخت دهد پشت آبی واستاد ی و کثافت از دهنت بیرون میاد. گمشو برو تو کابارت خودتو نشون مردا بده پول بگیر.

مسیح

1399/02/26

چاوشی کی هست نمیشناسمش؟

ناشناس

1399/02/26

چاوشی کیه حالا

فرامرز

1399/02/27

شما اصلا خوندین مطلب مهشید رو؟ خوب حرف حق گفته، چرا هیچ هنرمندی به سانحه کشتی کنارک واکنش نشون نداد؟

از سرآبادان

1399/02/26

ابی آقا یدونه باشه، چاوشی خر کیه، همون طرفداراش برن سنگ انبیا به سینه بزنن

ناشناس

1399/02/26

رجاله مهشیدنیازی به همدردی تووامثال تو نداریم.پست فطرتای کثیف. لیاقت شماها همون کاباره ومی خوارگی است. پوز نجستان راببندیدودرمسائل ما دخالت نکنید. ازانسانیت فقط اسمش را یدک می‌کشید. اسلام میگویدکافرنجس است وخداروشکرکه شمانجس هاازمملکت اسلامی ماگم شدید. به اسمت نناز که حتی کلمه ی تعفن ازقیافه وبوی تعفنت گریزانه.

ناشناس

1399/02/26

سنگ انبیا بخوره توسرشما فسیل هاوزمینگیرتون کنه

م

1399/02/26

کسخل تو چی بارته اخه پلشت تو خودت خری دلیل نمیشه بقیرو خر ببینه .دو هزاری

ناشناس

1399/02/27

شما هم برو سنگ بی وجودایی مثل خودتو به سینه بزن‌تو کجا فرت فرت کردن کجا.امثال شما فقط برای مشروب و زن بازی زنده اید

سمیع

1399/02/27

با شما موفق هستم ما موسیقی و خاطراتمون رو از ابی داریم و درست نیست که الان که دو تا خواننده با هم مشکل پیدا کردن، مردم چرا باید یادشون بره که زمانی هیچکدوم اینا نبودن و نوار کاست به دستمون می رسید و آهنگای ابی و داریوش رو گوش می کردیم و تو غم باهاش گریه می کردیم و عاشق میشدیم و تو شادی ها و سفرها کیف می کردیم

اربابتون

1399/03/01

خفه شید بابا شما که ارزش یک جوان که دوست دارد دارد آهنگهای مولوی فردوسی حافظ ودیگر شاعران بزرگ ایران زمین رو بخونه چیه دردتون گرفته هر کس فکر میکنه صداش کامپیوتری خوب خود شما هم برید بخونید مگه محسن چاووشی به شما گفته چی بخونید یا خود فروخته هستید راستی گل یاس شادمهر رو چرا بهش چیزی نمیگید چقدر شما بی نزاکت هستید مگه چاووشی پرسید رفتید عربستان پول گرفتید یا شما تا دیروز به ما میگفتید عرب پرست شما که از عربها بالا رفتید تو ایران زمین بزرگ که به کوری چشم شما داریم امپراطوریش میکنیم اینقدر بگید تا بمیرد از این درد بسوزید بسوزید تو همون قبرستون چالتون میکنندتون خاک ایران بدن امثال شما کثافتهای غربگدا وغرب پرست اون مهناز افشار که آدم شده هرکس گوه میخوره بلند میشه اونم میخوره

محمدحسن

1399/02/26

تهمت صدای کامپیوتری به محسن چاوشی دیگه قدیمی شده اگه توانش رو دارید تهمت های جدید یاد بگیرید حداقل آقای پول وطن فروش زنش هم مثل خودشه کسی که واسه پول گفت عربستان از ایران بهتره و جرائت نکرد شعر خلیج فارسش رو بخونه اما چاوشی انقدر مرد هست که رو عقایدش به ایسته و کوتاه نیاد در مقابل هیچکس این ویدئوی ابی قدیمی هستش و اصن آقای پول هیچ عذر خواهی ای از محسن چاوشی نکرده سال هاست آقای پول باید برای مال و اموالی که از مردم خورده عدرخواهی کنه واسه پول کنسرت هایی که تو دوران کرونا از ملت بدبخت گرفت و هنوز که هنوز اون پول برنگشته اسم سلطان محسن چاوشی رو با دهان پر از دروغ و نجستان آلوده نکنید محسن چاوشی نمونه یک انسان واقعی است از دل رنج ها و سختی ها

ناشناس

1399/02/27

انسانی از دل رنج ها. محسن چاوشی

نیک اندیش

1399/02/26

نیازی به تاختن به یکدیگر نیست.اما از هنرمندان بزرگی چون ابی وشادمهر بخاطر حرمت به وطن انتظار میرفت که در کشوری که کارخانه‌ی ساخت قاتلان‌مذهبیست و دشمن شماره یک ایرانیان و پارسیان و ادعای مالکیت خلیج همیشه فارس را دارند چنین رسوایی به بار نیاورند.این هنر نمایی نبود.هنر کشی و پشت کردن به میهن بود.فقط ادعای وطن پرستی کافی نیست.

ناشناس

1399/02/26

دمت گرم آقای چاووشی

محسن

1399/02/26

مهشید هنرمند بودن چاووشی رو به چالش کشیده که چرا از درد ورنج مردم نمیگه؟؟!! باید بهش گفت زنیکه تویی که به اعتقاد میلیون ها انسان توهین میکنی باید خفه خون بگیری ودم از مردم نزنی گفته که ارتشی ها شهید شدن وباید از اونها خوند درسته همه هم ناراحت این قضیه هستند وازشون گفته میشه وخوانده هم خواهد شد این جماعت فقط دنبال ماهی گیری خودشون از آب گل آلودن دلشون به حال ما نسوخته حاج قاسم توی قلب همه ی مردم ما جا داره تو چه غلطی کردی لجاره تا خرخره توی لذت ومی و موسیقی و خوشگذرانی فرو رفتی عمری رو اون ور آب خوش بودی چه میفهمی مردم ما جی میگن وچی میکشن که بیای از اسطوره ی یک ملت که ما رو از چنگال داعشیای وحشی وبعثیای جنایتکار نجات داد

پریا

1399/02/27

این قهرمان رو سیاست برای مردم درست کرد، و خودش هم مهره ای بود که به وقتش برداشته شد تا در اوج رفته باشه. هر چی هم مشلات و خون عزیزان بی گناه تو هواپیما ریخته شد از همین نشات گرفت. یکم آگاهی

رضا

1399/02/26

اینک مجال جنگیدن نیست.نه انهاکه انطرف اب درکاخ هاشان برای مانسخه میپیچنددردمارا میفهمند نه اینها که دراینطرف اب ثروت شان راصرف تبلیغ خودشان میکنن.هیچکس مارانمیفهمد.مردی که ماهها ازسرتقدیرروزگاربیکاروخانه نشین شده.صاحبخونه حکم تخلیه گرفته واخرین ریالهای ته جیبشم نان خریده ودیگرچیزی باقی ننمانده.شماهیچوقت مارانمیفهمیدوماهم هرگزشمارا...این خانه ازپای بست ویران اسا واین مردچیزی برای ازدست دادن نداردفقط کاش میشدقبل مردنش یک شب دخترانش باشکم سیرمیخابیدند....

علی

1399/02/26

اون شیخ الابی بن آل عربستان و زنش پول کشوری زو خوردن که زن توش حق رانندگی نداره و تو قرن 21 باشمشیر گردن میزنن بعد از ذولفقار بوی تعفن میاد، متعفن!؟ صحبت از ذولفقار وحشیگری بعد از عربستان احساسات خوب؟ ادعای درد و رنج مردم داری بعد بنده ی کشوریهایی هستی که این درد و رنج به این مردم تحمیل کردند تحریم کردند کشتند میگویند نفت بیشتر تولید میکنیم آمریکا از کمبود نفت ایران در بازار متضرر گرانی نفت شود!!!حتی پول خرج میکنند هویت ایرانی را بگیرند اسم خلیج فارس خلیج ع رب ی کنند آنگاه تو به سرزمین وهابی های داعشی میروی برایشان کنسرت میدهی بعد چاوشی و دیگران را داعشی می نامی؟ کسانی که تا الان طرفدار ابی ماندند لایق ایرانی بودند نیستند همین ها لایق ابی اند و ابی لایق این ها! از طرز حرف زدن اعای موسیقی دانستنشان معلوم است!

محمد

1399/02/26

به زن ابی بگو توفقط ظاهرازنش هستی ولی زنای اصلی چندتادیگه ان

آریا

1399/02/27

من تا قبل از این ماجرا خواننده انتخابیم ببن چاووشی و ابی، محسن چاووشی بود، چون هم صدا شو بیشتر دوست دارم هم ملودی ترانه هاشو، هرچند به ابی عزیز هم احترام میذارم و تقریبا بیشتر از نیمی از آهنگ های ایشونو حفظ هستم، ولی چاووشی رو بیشتر دوست داشتم، اما با این کار محسن چاووشی ازش دلسرد شدم، درسته که دعوا رو اول مهشید شروع کرد و غلط زیادی کرد، ولی چاووشی نباید به پیشکسوت خودش ابی که خیلیم دوست داشتنیه توهین میکرد، اگه حرفی داشت باید به خود مهشید میگفت نه به ابی، چاووشی رو از ابی بیشتر دوست دارم ولی به ابی بیشتر احترام میذارم، احترام به پیشکسوت وظیفه همه ماست، شاد و پیروز باشید

ناشناس

1399/02/27

خفشو بابا تو یه هرزه رو پیشکسوت میدونی

رضا

1399/02/27

ابی واسه پول تو عربستان تو سالن بی تماشاگر آهنگ خونده با چنین افتضاحاتی همون بهتر که چاوشی کنسرت نده ما عاشق صداتیم .

مملی

1399/02/27

ابی سروره ابی تاج سره ابی ی دونس بی همتاس.

مرتضی

1399/02/27

ابی و مهشید و عارف و امثال اینا خرکین؟سلطان صدای جهان محسن چاوشی عزیز عاششقت هستیم و خواهیم بود

ناشناس

1399/02/27

زنده باد محسن چاوشی.

فرهاد

1399/02/28

عجب دنیایی.. ایرانیا و اونایی که اونور هستن و فکر میکنن ایرانی هستن یاد نگرفتن به سلیقه ی همدیکه احترام بزارن‌ محسن چاوشی یه اهنگ خوند یه عده ایی دوست داشتن یه عده ایی دوست نداشتن. من خیلی حال کردم با اون موزیک. حالا خانم ابی عزیز دوست نداری چرا گوش میدی.یاد نگرفتی هر کس سلیقه ایی داره؟ اگر کسی فکر میکنه صدای چاوشی کامپیوتری هست بیاد مثل اون صدا رو بده بیرون ... یکم احترام خانم محترم. به شما چه کی چی گوش میده، بوی تعفن یعنی مثل داعشی ها یا سلیقه ی همه مثل شما باید باشه یا سر ببری همه رو. بوی تعفن یعنی برای پول بری تو کشوری که دشمن ایرانه و دشمن مردم ایران کنسرت بزاری... واقعا از ابی عزیز و محترم بعیده که اجازه بده اینجوری به سلیقه مردم توهین بشه

ناشناس

1399/02/29

دست علی بزنه به کمرت زنکه هرزه

ناشناس

1399/02/29

عکس زن ابی رو که دیدم حالم بهم خورد

ناشناس

1399/02/29

ابی و زنش خر کین؟

ناشناس

1399/02/29

مرده شورتو ببرن زن ابی

ناشناس

1399/02/29

از خدا میخوام زنه ابی به کرونا مبتلا بشه

ناشناس

1399/02/30

چاووشی خره کیه...

ناشناس

1399/02/30

محسن کامپیوتری...

مهسا

1399/03/03

واقعا حرفای مهشید خانوم واسم خیلی جالبه ،اشاره کردن ب حادثه کنارک ک در یک مانور نظامی بوده و این قبیل اتفاقات ک در دنیا رایج هم هستند بهانه ای بیش نیست تا دهان همیشه باز یاوه گویان نسبت ب ایران عزیزمان را دوباره باز کند! اصلا بگو شما در عربستان ک دشمن درجه ۱ در منطقه نسبت ب ایران است چ غلطی میکنید؟؟!!! ثابت کردید ک برای پول همه کاری انجام میدهید و پشت همه اینها زبان مفتتان مثلا برای دلسوزی ایران و ایرانیان مرتب در حال چرخش است؛ تعفن! همان زبان یاوه گویتان است نسبت ب هنرمند داخلی ، دیگه بس کنید اینهمه ریا و تلاش برای تخریب دین و اعتقاد مردم بروید ب همانجائی ک خویتان بهش تعلق داره و راجب ما و زندگیمان لطفا اظهار نظری از خودتان در نکنید!هنرمندی ک خودش رو هنرمند و اسطوره میبیند باید پشت دستی میزد ب دهان یاوه گویش ک همانطور ک مردم( با وجودی ک آقای اسطوره در کشور دشمن برای پول! زندگی میکند) ولی احترامش میکنند! خودش و خانواده اش هم بااااید ب عقاید و احترام مردم احترام بگذارند. در آخر هم پیشنهاد میشه بجای کارشناسی کردن در مورد اتفاقات داخلی ایران ک فقط ب خودمان ربط دارد لطفا راجب اتفاقات و حوادث کشورهای دیگراز قبیل امریکارو عربستانی ک ساکنش هستید و خالق داعش و داعشیها هستند نظرات داغ بدهید

هر دو اشتل

1399/03/08

هر دو اشتباه کردن

ناشناس

1399/03/09

هر کس ذره ای از صدا بدونه میفهمه صدای چاوشی در مقابل ابی یک در مقابل میلیونه مگر اینکه بخواد خودشو بزنه به اون راه . والبته هر کسی ذره ای از انسانیت بدونه میفهمه توهین به مقدسات عده ی کثیری از یک ملت کار بسیار زشت و ناپسندیه هر دو اشتباه کردن

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها

شعبده بازی جالب در عصر جدید

شعبده بازی جالب در عصر جدید

جدیدترین مدل‌های تاپ و شومیز؛ رنگ و مدل محبوب برندهای برتر

جدیدترین مدل‌های تاپ و شومیز؛ رنگ و مدل محبوب برندهای برتر

دفترچه ممنوع - قسمت هشت

دفترچه ممنوع - قسمت هشت

گوجه فرنگی زرد رنگ+خواص

گوجه فرنگی زرد رنگ+خواص

23 بازیگر سریال «امام علی(ع)» که دیگر در میان ما نیستند+ تصاویر

23 بازیگر سریال «امام علی(ع)» که دیگر در میان ما نیستند+ تصاویر

مرور خاطرات با ماشین‌های معروف در سریال‌های تلویزیونی

مرور خاطرات با ماشین‌های معروف در سریال‌های تلویزیونی

طرح فرش ایرانی بر روی برندهای لباس جهانی

طرح فرش ایرانی بر روی برندهای لباس جهانی

اتفاقاتی که با مصرف شکر و قند در بدن ما می افتد

اتفاقاتی که با مصرف شکر و قند در بدن ما می افتد

آمار کرونا/ 13 خرداد

آمار کرونا/ 13 خرداد

زلزله تهران مرگ دردناک دختر 2 ساله را رقم زد / اهدای عضو در میان ضجه های مادر

زلزله تهران مرگ دردناک دختر 2 ساله را رقم زد / اهدای عضو در میان ضجه های مادر

کوفته خمیری درست کنید؛ لذیذتر از کوفته

کوفته خمیری درست کنید؛ لذیذتر از کوفته

خواستگاری به روش جواد جوادی

خواستگاری به روش جواد جوادی

پیشنهاد عجیب و چندش آور بازیگر معروف به مردم

پیشنهاد عجیب و چندش آور بازیگر معروف به مردم

دفترچه ممنوع - قسمت هفت

دفترچه ممنوع - قسمت هفت

علت سرگیجه‌ها و سردرد‌های ناگهانی چیست؟

علت سرگیجه‌ها و سردرد‌های ناگهانی چیست؟

نقدی بر ادعای طنز آمیزِ نیکبخت واحدی ، هشتمین بازیکن محبوب جهان

نقدی بر ادعای طنز آمیزِ نیکبخت واحدی ، هشتمین بازیکن محبوب جهان

آمار کرونا / 12 خرداد

آمار کرونا / 12 خرداد

نیکی کریمی: برای بازیگر شدن سختی نکشیدم، خوش‌‌شانس بودم

نیکی کریمی: برای بازیگر شدن سختی نکشیدم، خوش‌‌شانس بودم

ده اسم برتر دختر و پسر تهرانی در سال گذشته

ده اسم برتر دختر و پسر تهرانی در سال گذشته

شیشه گری زیبای هیاس حسینی در عصر جدید

شیشه گری زیبای هیاس حسینی در عصر جدید

۱۵ میان‌وعده که به کاهش وزن کمک می‌کند

۱۵ میان‌وعده که به کاهش وزن کمک می‌کند

7 قدم برای داشتن ناخن‌های محکم و سالم تنها در دو هفته

7 قدم برای داشتن ناخن‌های محکم و سالم تنها در دو هفته

ویدیو / انتقاد سام درخشانی از سحر قریشی

ویدیو / انتقاد سام درخشانی از سحر قریشی

رسیدن به خودآگاهی در 20 دقیقه؛ تکنیک ها و ترفندها

رسیدن به خودآگاهی در 20 دقیقه؛ تکنیک ها و ترفندها

اجرای طرح ترافیک از 17 خرداد به تهران بر می گردد

اجرای طرح ترافیک از 17 خرداد به تهران بر می گردد