ایده‌هایی برای داشتن اتاق کار در خانه‌های کوچک

ایده‌هایی برای داشتن اتاق کار در خانه‌های کوچک

اگر شما هم در روزهای کرونایی از منزل کار می کنید، بهتر است به فکر ایجاد یک محیط استاندارد برای نشستن و تمرکز طولانی مدت باشید. در این مطلب ایده ها و پیشنهادات ما را برای داشتن یک اتاق کار جمع و جور در خانه دنبال کنید.

در صورت دورکاری و انجام کارها از منزل، برای داشتن بیشترین کارایی بهتر است محیطی که در آن کار می‌کنید، تا حد زیادی شبیه محل کار باشد، میز و صندلی مناسب برای نشستن‌های طولانی داشته باشید و کنج خلوتی برای تمرکز بیشتر. در صورت عدم رعایت تناسب ها ممکن است دچار آسیب های جدی به گردن و ستون فقرات شوید، این مساله به تدریج پیش خواهد آمد اما غیر قابل جبران خواهد بود.

اگر در خانه اتاق اضافی برای ایجاد چنین محطی ندارید، در این مطلب چند ایده برای شما گردآوری کرده ایم. امیدوارم بتوانیداز آنها بهرمند شوید:

 

1- استفاده از فضای داخل کمد دیواری

بله، اگر می توانید وسایل و لباس‌های داخل کمد دیواری را به جاهای دیگر خانه منتقل کنید، یا آنها را در قسمتی از کمد فشرده تر قرار دهید، درهای کمد را باز کنید و آن را تبدیل به اتاق کار کنید:

 

 

 

2- استفاده از کنج یک اتاق

از میز تحریرهای مثلثی که برای کنج طراحی شده‌اند بهره بگیرید. به این ترتیب حتی اگر فضای اتاق شما خیلی کوچک است با این کار هیچ فضای اضافی از اتاق اشغال نکرده اید و همه چیز در جای سایق خود قرار می گیرد، ققط کافی است یک میز مناسب تهیه کنید.

 

 

 

بیشتر بخوانید: با ایده هایی ساده و ارزان دکوراسیون خانه را بهاری کنید

 

 

3-بخشی از  اتاق نشیمن را جدا کنید

اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی را با وسایلی مانند بوفه یا کتابخانه جدا کنید و در فضای خصوصی تر میز تحریرتان را قرار دهید. برای این کار می توانید از انواع وسایل جدا کننده فضا نیر بهره بگیرید.

 

 

 

4- استفاده از فضای لاندری در خانه

اگر در خانه فضای جدایی برای شستن و خشک کردن لباس ها دارید می توانید وسایل کار خود را در آنجا راه اندازی کنید. با توجه به اینکه معمولا اتاق رختشویی دارای پنجره است، پس از لحاظ تهویه و نور مکان مناسبی برای تبدیل شدن به اتاق کار می باشد. اما از انجا که اغلب خانه های ایرانی این فضا را شامل نمیشود می توانید چنانچه پاسیو دارید، از فضای آن استفاده کنید.

 

 

 

5- استفاده از میز غذاخوری

اگر هیچ یک از موارد فوق برای شما امکان پذیر نیست، از یک صندلی استاندارد برای کار در کنار میز نهارخوری استفاده کنید. چرا که صندلی های مخصوص کار، بجر پشتی و نشیمن استاندارد، قابلیت تغییر ارتفاع دارند و می‌توانید متناسب با اندازه میز غذاخوری آن را تنظیم کنید. بعد از اتمام کار روزانه صندلی های میزغذاخوری به جای خود برگردانید.

 

 

 

6- میز تحریرهای سبک و کم جا تهیه کنید

در این میز تحریرها  تمامی نیازها در فضای نسبتا کوچکتری گنجیده و پاسخگوی نیاز همه افراد خانواده باشد. برخی از این میزتحریرها بر روی دیوار نصب میشود و کمترین فضا را اشغال می کند. و در صورت عدم نیاز این میز بر روی دیوار جمع میشود و کاملا فضا را باز میکند.در حالت باز شو به عنوان میز لپ تاپ و میز تحریر استفاده می شود.

 

 

 

جدیدترین مدل های میز جلو مبلی در سال 2020

 

منبع: housebeautiful.com, shopsocietysocial.com

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها