10 مزیت برتر سفر کردن را بدانید

10 مزیت برتر سفر کردن را بدانید

چیزهای زیادی وجود دارد که می توان از کاوش در مکان های مختلف به دست آورد. این لیست شامل به دست آوردن دوستان جدید ، تجربیات جدید و داستانهای جدید است.این لیست را بخوانید تا دریابید که بهترین مزایای سفر چیست:

بخارمگ- آیا می دانید سفر کردن از چندین طریق می تواند زندگی شما را بهتر و شادتر کند؟ این لیست را بخوانید تا دریابید که بهترین مزایای سفر چیست:

1- سفر جهان را به شما می آموزد
" سنت آگوستین.  گفته است جهان کتاب است ، و کسانی که سفر نمی کنند فقط یک صفحه را می خوانند." - مسافرت بیشتر از هر دوره دانشگاهی به شما آموزش دهد. اگر با افراد محلی صحبت کنید، . در مورد فرهنگ کشوری که بازدید می کنید یاد می گیرید احتمالاً در مورد تفکر ، عادات ، سنن و تاریخ آنها نیز خواهید آموخت.

 

2- سفر به شما در مورد میهن خود می آموزد
اگر سفر کنید ، نه تنها در مورد فرهنگهای خارجی بلکه در مورد محل زندگی خودتان نیز یاد خواهید گرفت. شما متوجه تفاوت های فرهنگی خواهید شد و می فهمید که چه چیزهایی فرهنگ شما را منحصربفرد کرده. پس از بازگشت از یک سفر طولانی ، کشور خود را با چشمان جدید خواهید دید.

 

3-با سفر کردن ازخودتان شناخت بیشتری پیدا می کنید
از طریق سفر می توانید چیزهای زیادی در مورد خود بیاموزید. شما می توانید ببینید که احساس تان وقتی دور از وطن خود هستید چگونه است. خواهید فهمید که در مورد میهن خود چه احساسی دارید. خواهید فهمید که  در مورد افراد بیگانه چه حسی دارید. خواهید فهمید که چقدر از دنیا می دانید یا نمی دانید. شما قادر خواهید بود که نحوه واکنش خود در شرایط کاملاً جدید را مشاهده کنید. شما مهارت های زبان ، گرایشات و رفتارهای اجتماعی خود را آزمایش خواهید کرد. شما بعد از بازگشت به خانه ، همان فرد نخواهید بود.

 

4-سفر کردن شما را با تحمل تر می کند
در طول سفر با افرادی که بسیار متفاوت از شما هستند ملاقات خواهید کرد. اگر به اندازه کافی سفر کنید ، یاد خواهید گرفت که این تفاوت ها را بپذیرید و قدردان باشید مسافرت باعث می شود بازتر و پذیرا تر شوید.

5-برای تان لحظات و تجربه های فراموش نشدنی رقم می زند
اگر سفرکنید می توانید چیزهایی تجربه کنید که  هرگز نمی توانید در خانه تجربه کنید. مکان های زیبا و مناظری که وجود دارد که نمی تونید همه را در جایی که زندگی می کنید بیابید.  ممکن است افرادی را ملاقات کنید که سبک زندگی و طرز فکر شما را تغییر دهند. و می توانید هیجاناتی را که شما هرگز قبل تجربه نکرده اید را امتحان کنید.

6-سفرعث می شود احساس اعتماد به نفس و استقلال بیشتری داشته باشید
سفر به ناچار شما را مستقل تر و با اطمینان تر می کند. متوجه خواهید شد که می توانید با بسیاری از موقعیت های غیر منتظره کنار بیایید. شما خواهید فهمید که می توانید بدون کمک گرفتن از اطرافیانتان که همیشه در شهرتان برای شما در دسترس هستند با مشکلات غیر قابل پیش بینی کنار بیایید و آنها را حل کنید وپس از حل مشکل این استقلال باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. به احتمال زیاد خواهید فهمید که شما بسیار قوی تر و شجاع تر از آنچه انتظار داشتید هستید.

 

7-سفر این امکان را به شما می دهد تا دانشهای مفیدی کسب کنید
اگر سفر کنید ، می توانید چیزهای مفیدی را یاد بگیرید. این موارد می تواند از یک پذیرنده جدید ، تا یک راه حل جدید و مؤثرتر برای یک مشکل عادی یا یک روش جدید برای خلق و ایجاد چیزی باشد.

 

8-مهارت های زبان شما را بهبود می بخشد
حتی اگر به کشوری بروید که آنها به همان زبان شما صحبت می کنند ، هنوز ممکن است برخی از کلمات و اصطلاحات جدید را یاد بگیرید که فقط در آنجا استفاده می شوند. اگر به کشوری بروید که آنها با زبانی متفاوت صحبت می کنند ، حتی بیشتر نیز یاد خواهید گرفت.

 

9-سفر به شما انگیزه می دهد
پس از ورود به خانه بعد از یک سفر طولانی ، بسیاری از مسافران تجربه می کنند که آنها بسیار با انگیزه تر از قبل از عزیمت هستند. در طول سفر ممکن است چیزهایی را یاد بگیرید که می خواهید در خانه نیز امتحان کنید.  دوست دارید مهارت ها و دانش جدید خود را آزمایش کنید. تجربیات شما انرژی زیادی به شما می دهد.

 

10- داستانهایی را برای شما فراهم می کند که می توانید به فرزندان و نوه های خود بگویید
در طول سفر ممکن است دیوانه کننده ترین و هیجان انگیز ترین چیزها را تجربه کنید ، که در نهایت به قصه هایی عالی تبدیل می شوند که می توانید برای  دیگران بازگو کنید. وقتی پیر می شوید و به زندگی و تمام تجربیات سفر خود نگاه می کنید ، خواهید فهمید که چقدر تجربیات مفیدی در زندگی خود انجام داده اید و زندگی شما بیهوده نبوده است. این می تواند شادی و رضایت شما را برای بقیه عمر شما فراهم کند.

امیدوارم این پست شما را قانع کرده باشد که سفر می تواند چیزهای زیادی را برای شما رقم بزند.

منبع:https://eurama.hu/

 

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تارنماگستر

تازه‌ترین‌ها