ممنوعیت خوردن گوشت سگ و گربه در شهر شنژن چین

ممنوعیت خوردن گوشت سگ و گربه در شهر شنژن چین

شنژن، اولین شهر در چین است که فروش و مصرف گوشت سگ و گربه را ممنوع کرده است. این اقدام د رپی شیوع ویروس کرونا که به گوشت حیوانات حیات وحش مرتبط دانسته شده، گرفته شده است.

شیوع این ویروس، مقامات چینی را بر آن داشته تا تجارت و مصرف حیوانات وحشی را ممنوع کنند. اما شهر شنزن یک گام فراتر رفته و مصرف، خرید و فروش گوشت سگ و گربه را هم ممنوع کرده است. قرار است این قانون از یک ماه دیگر اجرا شود.

به گفته موسسه بین المللی انسانی همه ساله ۳۰ میلیون سگ در سراسر آسیا برای استفاده از گوشتشان کشته می‌شوند.

به رغم این موضوع، خوردن گوشت سگ در چین چندان هم معمول نیست. اکثریت مردم این کشور تاکنون هرگز از این گوشت استفاده نکرده و گفته‌اند قصد هم ندارند از این گوشت بخورند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات شهر شنزن گفته: «سگ‌ها و گربه‌ها به نسبت سایر حیوانات روابط بسیار نزدیکتری با انسان دارند و ممنوع کردن مصرف گوشت سگ و گربه و سایر حیوانات خانگی اقدامی معمول در کشورهای توسعه یافته و همچنین در هنگ‌کنگ و تایوان است».

«این ممنوعیت همچنین واکنشی است به خواست و روحیه تمدن بشری».

موسسه بین المللی انسانی از این اقدام چین استقبال کرده است.

دکتر پیتر لی، کارشناس سیاست چین در موسسه بین المللی انسانی گفته: «این اقدام نقطه عطفی در تلاش‌ها برای پایان دادن به این تجارت خشن است که هر ساله باعث کشته شدن حدود ۱۰ میلیون سگ و ۴ میلیون گربه در این کشور می‌شود».

همزمان با اعلام این ممنوعیت، چین استفاده از صفرای خرس را برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا تایید کرده است.

صفرای خرس مدتهای مدیدی است که در طب سنتی چین استفاده می شود و مایعی گوارشی است که از خرسهایی که دربند هستند، گرفته می‌شود. این مایع برای درمان سنگ های صفراوی و بیماریهای کبدی استفاده می شود.

اما هنوز تاثیرگذاری آن در درمان ویروس کرونا ثابت نشده است.

روند گرفتن این مایع گوارشی، برای این حیوانات دردآور و ناراحت کننده است.


بازار فروش حیوانات وحشی

 

در فوریه سال جاری، مقامات چین خرید و فروش و مصرف حیوانات وحشی را ممنوع کردند.

این اقدام پس از آن صورت گرفته که گفته شد شیوع ویروس کرونا از بازاری در شهر ووهان بوده که در آن جا حیوانات وحشی و یا گوشت آنها خرید و فروش میشده است.

انتشار این اخبار، دولت چین را وادار کرد تا هر گونه تجارتی را در این زمینه ممنوع کنند.

براساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز، در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۴۷ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

منبع: بی بی سی

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تارنماگستر

تازه‌ترین‌ها