بیوگرافی امیر سید زاده، بازیگر نقش حاجی مالکی در پایتخت

بیوگرافی امیر سید زاده، بازیگر نقش حاجی مالکی در پایتخت

امیر سید زاده تهیه کننده سینما و تلوزیون است که به پیشنهاد محسن تنابنده نقش حاجی مالکی را در سری ششم پایتخت ایفا می کند.

سید امیر سیدزاده تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار سید امیر سیدزاده می‌توان به فعالیت در فیلم مادر قلب اتمی، سریال روزهای زیبا و فیلم شماره 17 سهیلا اشاره کرد.

سید امیر سیدزاده کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال 1387 در سریال روزهای زیبا به کارگردانی جواد افشار به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم مادر قلب اتمی، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای سید امیر سیدزاده محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون علی یاور، مریم کاویانی، عنایت بخشی و حسن جوهرچی را تجربه کرد.

 

 

سید امیر سیدزاده در سال 1393 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم سید امیر سیدزاده در این سال، فعالیت در فیلم مادر قلب اتمی به کارگردانی علی احمدزاده محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی سید امیر سیدزاده فعالیت در فیلم مادر قلب اتمی بوده است. سید امیر سیدزاده سال 1393 فیلم مادر قلب اتمی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. سید امیر سیدزاده توانست با فعالیت در فیلم مادر قلب اتمی تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر محمدرضا گلزار، ترانه علیدوستی، مهرداد صدیقیان و پگاه آهنگرانی توانست سطح کاری او را متحول کند.

 

سید زاده در  مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. سید امیر سیدزاده را باید بیشتر تهیه کننده سینما بدانیم چرا که ۸۵% آثار وی سینمایی و ۱۵% آثارش تلویزیونی است. 

فیلم هایی که امیر سید زاده تهیه کننده آن ها بوده به شرح زیر است:

فیلم تعارض(۱۳۹۷)
فیلم داستان سیاوش(۱۳۹۶)
فیلم پاسیو(۱۳۹۶)
فیلم شماره ۱۷ سهیلا(۱۳۹۵)
فیلم خاطرات پاییزی(۱۳۹۴)
فیلم مادر قلب اتمی(۱۳۹۳)
فیلم خانوم(۱۳۹۲)
فیلم ناخواسته(۱۳۹۲)
فیلم زندگی جای دیگریست(۱۳۹۲)
فیلم سه و نیم(۱۳۸۹)
فیلم آمین خواهیم گفت(۱۳۸۹)

تهیه کننده سریال تلویزیونی:

پیامک از دیار باقی به کارگردانی سیروس مقدم
روز رفتن به کارگردانی جواد افشار

تهیه کننده مستند:

مردان ارباب جمشید به کارگردانی پگاه آهنگرانی

بازیگری:

امیر سید زاده  در زندگی هنری خود به بازیگری هم پرداخته سریال روزهای زیبا و سریال پایتخت شش از جمله سریال هایی است که در آن ها ایفای نقش کرده است.

مهاجرت به جمهوری چک:

آقای سید زاده از سال 96 تصمیم گرفته که دیگر در ایران تهیه کنندگی نکند برای همین به پراگ، پایتخت جمهوری چک مهاجرت کرده و در آن جا دفتر سینمایی راه انداخته است.

 

حضور در پایتخت

او درباره نقش خود در این فصل از سریال «پایتخت» و چگونگی حضورش گفت: آذرماه آقای تنابنده تماسی با من داشتند که من در ایران نبودم و پیشنهاد دادند با توجه به فیزیک جسمانی قصد دارند نقش یک نماینده را در این مجموعه عهده‌دار شوم. با حضورم در ایران به منطقه شیرگاه در مازندران (محل تصویربرداری) رفتم و در اولین سکانس‌ها که جلوی دوربین قرار گرفتم. هر دو عزیز آقایان تنابنده و مقدم اذعان داشتند که همانطور که نقش در ذهن‌شان طراحی شده بود، اجرا شد.

مالکی باعث دلخوری نمایندگان نمی‌شود

وی درباره طراحی نقش نماینده و احتمال اعتراض به نوع شخصیت پردازی و حرکت روی لبه تیغ گفت: نماینده مجلس به درستی طراحی شده بود و من با صحبت‌هایی که با آقای تنابنده داشتم با مالکی به درستی آشنا شدم و اطمینان داشتم به گونه‌ای این شخصیت را طراحی و نوشته‌اند که باعث دلخوری و نگرانی نمایندگان نخواهد شد. در این مجموعه با نماینده پاکدستی مخاطب مواجه است که به حق قصد خدمت به مردم شهر را دارد.

صفحه اینستاگرام سیدامیر سیدزاده amirseyedzadeh@ می باشد.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها