درخواست هنرمندان گیلانی از مردم؛ در خانه ها بمانید

درخواست هنرمندان گیلانی از مردم؛ در خانه ها بمانید

دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صدور اطلاعیه‌ای خطر شیوع کرونا ویروس در سراسر استان را بسیار بالا عنوان کرده و از مردم خواسته جز در موارد بسیار اضطراری از منزل خارج نشوند. این اطلاعیه و هشدارهای برخی مسئولان سبب شد تا هنرمندان استان گیلان وارد میدان شده و از شهروندان بخواهند که با ماندن در خانه و عدم تردد غیر ضروری در سطح شهر به مسئولان برای مهار و کنترل این ویروس کمک کنند.

در همین رابطه معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با تأکید بر لزوم توجه گیلانی‌ها به توصیه‌های مسئولان حوزه بهداشت و درمان، اظهار کرد: گیلانیان همیشه ثبات کرده‌اند مردمی با فرهنگ و شعور بالا بوده و در مواقع حساس در کنار مسئولان بهترین عملکرد را از خود به نمایش می‌گذارند.

سید امیر مصباح با اشاره به اینکه با توجه به افزایش خطر شیوع ویروس کرونا در استان گیلان طی روزهای آینده نیازمند همکاری همگان برای مقابله با این ویروس هستیم، گفت: شهروندان گیلانی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای قطع چرخه انتقال این ویروس در سطح استان هستند.

وی با بیان اینکه به عنوان متولی حوزه هنری و سینمایی استان گیلان از همه هم استانی‌های عزیز می‌خواهم که با عمل به توصیه‌های مسئولان ضمن رعایت بهداشت فردی و عمومی به هیچ عنوان از منازل خود خارج نشوند، افزود: از جامعه هنری و هنرمندان همه حوزه‌ها خواسته شده تا به هر وسیله‌ای از مردم بخواهند که منازل خود را ترک نکند.

مصباح همچنین به این موضوع نیز اشاره کرد که از هنرمندان اعم از سینما، تلویزیون، تئاتر و موسیقی خواسته شده در صورت فراهم بودن امکانات، آثاری برای ایجاد فضای با نشاط برای مردم تهیه کرده و از طریق شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

وی ادامه داد: امروز حضور هنرمندان در این میدان تفاوتی با جهاد در راه خدا ندارد زیرا بخشی از سلامت روح و روان مردم به فعالیت همین افراد بستگی دارد و باید با توجه به شرایط حساس استان در این زمینه گام برداشته و آثاری برای افزایش امید و نشاط اجتماعی تولید و در شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذاریم.

مصباح با بیان اینکه در حال حاضر یکی از موارد مهمی که همه ما باید در این زمینه گام برداریم این بوده که از شهروندان بخواهیم تحت هیچ شرایطی از منازل خود خارج نشوند، گفت: تا بتوانیم زنجیره انتقال این ویروس را با در خانه ماندن قطع کنیم.

 

بخوانید: نماینده رشت؛ شرایط این منطقه «قرمز» اعلام شده است

 

در خانه بمانید رشت به تک تک ما نیاز دارد

نسرین بابایی یکی از هنرمندان گیلانی و بازیگر نقش وارش در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه بر اساس اخبار رسیده از منابع موثق وضعیت کرونا در استان گیلان به ویژه شهر رشت خطوط قرمز را رد کرده است، اظهار کرد: از همه هم استانی‌های عزیزم عاجزانه درخواست می‌کنم که از منازل خود خارج نشوند.

وی با اشاره به اینکه همه این هشدارها برای حفظ سلامت آنها و عزیزانشان است، افزود: رشت به تک تک ما برای ساختن آینده‌ای بهتر و روزهای شاد نیاز دارد لذا بار دیگر از همه شما عاجزانه درخواست می‌کنم که از منازل خود خارج نشوید.

بابایی ادامه داد: گیلانیان بارها نشان داده‌اند که اگر دست به دست هم بدهند می‌توانند مشکلات بزرگ‌تر از ویروس کرونا را نیز شکست دهند.

 

کرونا جدی است پس در خانه‌ها بمانیم

مهرداد آبسالان کارگردان و بازیگر تئاتر در گفتگو با همین خبرگزاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تغییر روند زندگی مردم در روزها و هفته‌های گذشته، اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه ای که در حال حاضر در آن قرار داریم همه باید در کنار کادر درمان و پرستاران برای شکست این ویروس تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه این روزها فرصت مناسبی برای در کنار خانواده بودن و انجام کارهایی همانند مطالعه و تماشای فیلم داریم، گفت: هنرمندان گیلانی نیز برای ایجاد یک فضای شاد و امیدبخش در تلاشند تا با تولید آثار متنوع و انتشار آن در فضای مجازی ساعات خوشی را برای شما در کنار خانواده رقم بزنند.

آبسالان با تأکید بر جدی بودن خطر شیوع ویروس کرونا و شرایط بحرانی استان گیلان، افزود: شهروندان گیلان با در خانه ماندن و رعایت بهداشت فردی و عمومی اجازه ندهند تلاش‌ها کادر درمان و پرستاران که این روزها در شرایط سخت کاری برای مهار این ویروس قرار دارند هدر برود.

 

گیلانیان در خانه بمانند

محمد تجدد یکی دیگر از هنرمندان گیلانی نیز در این باره از مردم خواست تا ضمن حفظ آرامش برای کمک به کنترل این ویروس در خانه‌ها بمانند. وی با تأکید بر جدی بودن این ویروس، گفت: شهروندان با خانه ماندن به کنترل این ویروس در استان گیلان و خارج شدن از این بحران کمک کنند.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها