janbebe
با چه روش‌هایی جلوی از بین رفتن رنگ لباس‌های تیره هنگام شستشو را بگیریم؟

با چه روش‌هایی جلوی از بین رفتن رنگ لباس‌های تیره هنگام شستشو را بگیریم؟

همه ما با محاسن لباس‌های تیره رنگ آشنا هستیم. لباس‌های تیره باعث می‌شوند لاغرتر به نظر برسیم و به علاوه لباس‌های تیره، مثلاً مشکی، خیلی هم شیک هستند. ‍اما در این میان یک نکته دیگر هم وجود دارد و آن از بین رفتن رنگ لباس‌های تیره با شستشوی مداوم است.

اگر لباس شما به طور طبیعی سفید، بژ یا خاکی رنگ نیست، به احتمال خیلی زیاد پارچه آن رنگ شده است. حتی بعضی از پارچه‌های سفید هم رنگ‌شده هستند تا ناب و درخشان‌تر به نظر برسند. با گذشت زمان رنگ پارچه‌ها محو می‌شوند. با این وجود اگر به خوبی از لباس‌های خود مراقبت و نگهداری کنید، همین رنگ‌ها هم بیشتر دوام خواهند آورد. با رعایت چند نکته ساده، از روش شستشوی لباس‌های رنگی و تیره مطلع خواهید شد و می‌آموزید که چطور می‌توان رنگ لباس‌های تیره را حفظ کرد تا ظاهر بهتری داشته باشند و بیشتر دوام بیاورند.

 

مراقب لباس‌های رنگی خود باشید

اول از همه، مثل همیشه، باید تگ دستورالعمل‌های مخصوص نگهداری و شستشوی لباس را چک کنید. اگر روی این برچسب نوشته شده باشد «فقط خشکشویی»، به این معنی است که رنگ این لباس قابلیت تحمل روند خشکشویی را دارد اما اگر به روش‌های دیگر شسته شود ممکن است رنگ پس بدهد یا رنگ آن محو شود. اگر روی تگ نوشته شده بود «شستشو با ماشین لباسشویی»، به این معنی است که لباس‌ها موقع شستشو در خانه رنگ خود را حفظ می‌کنند. اما متاسفانه، حتی ثابت‌ترین رنگ‌ها هم همیشگی نیستند و رنگ لباس‌ها به هر حال از بین می‌روند یا اگر همراه با لباس‌های روشن شسته شوند، ممکن است به آنها رنگ پس بدهند.

به علاوه، گذشت زمان هم بی تاثیر نیست و هر چقدر هم به خوبی از لباس خود مراقبت کرده باشید، رنگ آن با گذشت زمان دیگر همان درخشندگی اولیه را نخواهد داشت. اینکه سرعت این تغییر رنگ  چقدر باشد، به نوع رنگی بستگی دارد که تولیدکننده لباس از آن استفاده کرده است و همچنین روش‌هایی که برای شستشوی لباس انتخاب می‌کنید.

رنگ‌های بر پایه آب ممکن است موقع آبشویی یا تماس با باران، تعریق یا آب از بین بروند. به طور مثال فقط کافیست روی لباس‌هایی که رنگ بر پایه آب دارند، کمی آب بریزد و بعد شما شاهد شکل گرفتن رگه‌ها و حلقه‌های تغییر رنگ یافته روی آن خواهید بود. چنین لکه‌هایی ممکن است از بین نروند، به خصوص در پارچه‌های جنس حریر یا ساتن. عملیات لکه بری در خشکشویی هم شاید برای این نوع لکه کارساز نباشد.

در عین حال اگر پارچه با ترکیب دو یا چند رنگ مختلف رنگ شده باشد، این امکان وجود دارد که هر کدام از آن رنگ‌ها به صورت مجزا به روند شستشو واکنش نشان دهند. در این صورت، ممکن است رنگ‌های پارچه از هم جدا شوند. برای مثال، اگر رنگ سبز یک لباس از رنگ‌دانه‌های بی‌ثبات رنگ زرد تهیه شده باشد، حین شستشوی مداوم این لباس امکان دارد که رنگ زرد از بین برود و فقط یک رنگ سبز-آبی یا فقط آبی روی لباس باقی بماند.

 

لباس رنگی را باید هر چند وقت یک بار شست؟

هر بار که لباس خود را در ماشین لباسشویی می‌اندازید یا حتی آن را به حرفه‌ای‌ترین خشکشویی‌ها می‌سپارید، الیاف آن به هر حال کمی آسیب خواهند دید و این موضوع هیچ ارتباطی با جنس پارچه و تجربه شما یا تخصص خشکشویی ندارد. مهم نیست که شما یا مسئول خشکشویی تا چه اندازه در شستشوی لباس دقت کنید، الیاف آن در هر صورت با گذشت زمان و شستشوی مداوم کمی فرسوده خواهند شد. این فرسودگی بر رنگ و انسجام الیاف پارچه هم تاثیر می‌گذراد. تنها کاری که می‌توان انجام داد، استفاده از تجربه و مهارت برای به حداقل رساندن این آسیب‌های جزئی و جلوگیری از اشتباهات جدی است. بنابراین قبل از اینکه لباستان را در ماشین لباسشویی بیاندازید، از خودتان بپرسید که آیا این شلوار جین واقعاً نیاز به شسته شدن دارد؟ شاید بتوان آن را دوباره به کشو یا کمد برگرداند و یک بار دیگر پوشید.‍ با برنامه‌ریزی و شستشوی حساب شده لباس‌های خود می‌توانید نقش موثری در حفظ رنگ پارچه‌های آنها داشته باشید.

 

لباس‌ها را برای شستشو دسته‌بندی کنید

اولین موضوعی که موقع شستشوی لباس باید در نظر بگیرید این است که آیا این لباس باید در خانه شسته شود یا باید آن را به خشکشویی ببرید. اگر مطمئن نیستید، برچسب دستورالعلمل‌های مخصوص نگهداری و شستشو را بخوانید. اگر همچنان تردید دارید، حتماً لباس خود را به یک خشکشویی معتبر بسپارید چون آنها همه اصول مربوط به شستشوی لباس را می‌دانند و می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. به علاوه اگر تجربه کافی در شستشوی لباس‌های تیره را نداشته باشید، احتمال وارد شدن آسیب به آنها حین شستشوی خانگی بیشتر است. بنابراین بهترین کار پیدا کردن یک خشکشویی معتبر و سپردن لباستان به آنهاست. به علاوه، می‌توانید از خدمات خشکشویی مدرن هم استفاده کنید و با نصب یک اپ خشکشویی آنلاین از هر مکان و در هر زمانی سفارش خشکشویی خود را ثبت کنید. ابزار مخصوص خشکشویی در منزل نیز یک گزینه قابل استفاده دیگر است. این مواد تاثیر منفی کمتری نسبت به ماشین لباسشویی بر لباس‌های شما خواهند داشت و حتی برای شستشوی شلوار جین یا لباس‌های تیره هم مناسب است. با این حال اگر هنوز هم تصور می‌کنید که مهارت کافی برای استفاده از این ابزار را ندارید، مطمئن‌ترین راه استفاده از خدمات خشکشویی است.

پس از اینکه لباس‌های «فقط خشکشویی» را جدا کردید، نوبت به دسته‌بندی لباس‌های قابل شستشو در منزل می‌رسد. برای جلوگیری از رنگ پس دادن لباس‌ها به هم، هرگز لباس‌های رنگ روشن را با لباس‌های تیره نشویید. موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، جدا کردن لباس‌های تیره از لباس‌هایی است که ممکن است پرز و کرک ایجاد کنند. پرز و کرک این نوع پارچه‌ها معمولاً به لباس‌های تیره می‌چسبد و باعث می‌شود این لباس‌ها رنگ و رو رفته و کهنه به نظر برسند.

 

دمای آب را حین شستشو  تنظیم کنید

وقتی قصد شستن لباس‌های تیره را دارید، همیشه تنظیمات دمای آب را روی خنک‌ترین حالت ممکن قرار دهید. آب داغ در مقایسه با آب سرد بیشتر باعث از بین رفتن رنگ لباس شده و احتمال رنگ پس داد به لباس‌های دیگر را نیز بیشتر می‌کند. حین شستشوی لباس‌های تیره، مطمئن شوید که درجه حرارت برنامه انتخابی ماشین لباسشویی، روی خنک تنظیم شده باشد. برای آبکشی لباس‌ها هم هیچ وقت لازم نیست از آب داغ یا آب گرم استفاده شود.

 

شوینده مناسب لباس‌های تیره انتخاب کنید

اگر شوینده‌ای ندارید که مناسب لباس‌های تیره باشد، از همان شوینده معمولی اما با کمترین میزان ممکن برای شستشوی لباس‌های تیره استفاده کنید. یک تا نهایتاً دو قاشق چای‌خوری برای شستن یک سبد معمولی لباس کافی است. استفاده بیش از اندازه از ماده شوینده می‌تواند باعث رنگ پس دادن و بر جا ماندن باقیمانده شوینده روی لباس و در نتیجه کهنه به نظر رسیدن آن شود.

مصرف شوینده مایع به جای پودر جلوی حل نشدن شوینده در آب را می‌گیرد و بدین صورت دیگر هیچ ذره حل نشده‌ای از پودر روی لباس تیره باقی نخواهد ماند. اگر ماشین لباسشویی شما به سیستم توزیع خودکار شوینده مجهز نیست، حتماً اول شوینده را داخل درام ماشین لباسشویی بریزید و بعد لباس‌ها را. اضافه کردن شوینده وقتی لباس‌ها داخل ماشین هستند می‌تواند باعث ایجاد لکه یا بر جای ماندن باقیمانده شوینده روی آنها شود.

اگر لباس شما لکه‌ای دارد که پیش از شستشو باید به آن رسیدگی کنید، محلول مخصوص لکه بری را اول در یک نقطه نامعلوم از لباس تست کنید و مطمئن شوید که باعث از بین رفتن رنگ لباس نمی‌شود. در صورت موفقیت‌آمیز بودن نتیجه تست، از این ماده برای لکه‌بری لباس استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لکه‌بری از روی لباس می‌توانید به قسمت اول و دوم مقاله «هر چه باید درباره خشکشویی و لکه‌بری از روی لباس بدانید» مراجعه کنید.

 

مناسب‌ترین برنامه ماشین لباسشویی را انتخاب کنید

مگر در صورتی که لباس شما خیلی کثیف شده باشد، همیشه از برنامه ملایم برای شستشوی لباسهای تیره استفاده کنید. این چرخه‌ها زمان شستشو و چرخش شدید کمتری دارند. چرخش شدید می‌تواند باعث آسیب دیدن الیاف لباس و کهنه به نظر رسیدن آنها شود. همچنین، برنامه چرخش نهایی را نیز ملایم انتخاب کنید تا الیاف لباس پاره نشوند. روش شستشوی دستی برای لباس‌های تیره ظریف و حساس از همه‌چیز بهتر است.

 

ماشین لباسشویی را درست پر کنید

قدم اول: همیشه لباس‌های تیره را پیش از شستشو، پشت و رو کنید. این کار باعث می‌شود تا پوشش روی الیاف لباس آسیب نبینند و پرز پرز نشوند.

قدم دوم: حتماً ماشین لباسشویی را درست پر کنید و بیشتر از ظرفیت در آن لباس نریزید.

 

لباس‌های تیره را در معرض نور خورشید قرار ندهید

با اینکه خشک کردن لباس‌ها در هوای آزد مزایای اقتصادی و زیست محیطی زیادی دارد اما خشک کردن لباسهای تیره در معرض نور مستقیم خورشید باعث از بین رفتن رنگ آنها خواهد شد. به همین خاطر بهتر است برای خشک کردن این نوع لباس‌ها از طناب‌های آپارتمانی استفاده کنید.

 

چطور از رنگ پس دادن لباس‌ها جلوگیری کنیم؟

خیلی عجله داشتید و فرصت نکردید لباس‌های را پیش از شستشو دسته‌بندی کنید؟ همه لباس‌ها را با هم در ماشین لباسشویی انداخته اید و حالا با چند لباس جدید با راه راه‌های آبی مواجه شده‌اید؟ چرا؟ حتی مواردی وجود دارد که وقتی شلوار جین تیره خود را با تی‌شرت روشن می‌شویید، شلوار جین رنگ آبی‌اش را به تی‌شرت سبک و نخی زرد رنگتان می‌دهد و در نهایت شما صاحب یک تی‌شرت سبز خواهید شد.

شاید این بار بتوانید به روش‌هایی این خرابکاری را ترمیم کنید. اما آیا همیشه همین‌طور است؟ آیا راهی وجود دارد که رنگ لباس‌ها ثابت شده و به سایر لباس‌ها رنگ پس ندهد؟ بیایید در ادامه مقاله امروز خشکشویی اینترنتی لاوسته، نگاهی به این موضوع داشته باشیم.

 

اگر یک لباس رنگی دارید که به رنگ دادنش مشکوک هستید، آیا می‌توانید اقداماتی برای ثابت شدن رنگ آن انجام دهید؟ بعضی از افراد کمی نمک به لباس‌های در حال شستشو اضافه می‌‍کنند و بعضی‌ها هم قسم می‌خورند که کمی سرکه تقطیر شده سفید می‌تواند رنگ لباس را ثابت کند. متاسفانه هیچ کدام از این روش‌ها نتیجه قابل اعتمادی برای ثابت کردن رنگ لباس‌ها در پی ندارند. بنابراین زمان و منابع خود را هدر ندهید و ریسک خراب شدن لباس‌هایتان را به جان نخرید.

داستان و تاریخچه خاصی درباره سرکه و نمک وجود دارد. موقع رنگ‎رزی الیاف یا پارچه‌های نخی، برای کمک به الیاف جهت جذب بهتر رنگ، به وان رنگ نمک اضافه می‌شود. برای الیاف پشمی یا نایلونی، اسید به عنوان تسهیل‌گر جذب رنگ به وان اضافه می‌شود. اما هیچ یک از آنها ثابت‌کننده رنگ پارچه‌هایی که از قبل رنگ شده نیستند. یعنی شما نمی‌توانید برای تثبیت رنگ تی‌شرت حاضر و آماده خود از این مواد استفاده کنید.

خب، پس چه کار می‌شود کرد؟ محصولاتی وجود دارند که اختصاصاً برای تثبیت رنگ به کار می‌روند. اما این مواد برای هنرمندان و کسب و کارهای کوچکی تولید شده که قصد رنگ کردن پارچه را دارند و از زیر و بم این کار مطلع هستند. به عبارت دیگر ثابت کردن رنگ لباس‌های رنگی در خانه کار چندان ساده‌ای نیست و در واقع نشدنی است.

‍‍ ‍‍ ‍

بهترین راهکارها برای لباس‌هایی که رنگشان را از دست می‌دهند

بعضی از نکاتی که قبلاً به آنها اشاره کردیم می‌تواند جلوی رنگ پس دادن را بگیرد.

اما با این حال هر لباسی که به آن مشکوک هستید را ابتدا به تنهایی بشویید تا از رنگ پس دادن یا ندادن آن مطمئن شوید. 
لباس‌هایی را که قبلاً رنگ پس داده‌اند، به تنهایی و با دست بشویید.
لباس‌هایی که قطعاً رنگ می‌هند (مانند شلوارهای جین آبی تیره جدید) را همراه با سایر لباس‌های مشابه در ماشین لباس‌شویی بشویید.
به مواد شوینده یا محصولاتی که وعده تثبیت رنگ این نوع لباس‌ها را می‌دهند اعتماد نکنید. تاثیر این محصولات چندان قابل اعتماد نیست و ممکن است یک تی‌شرت صورتی کم‌رنگ نصیبتان شود.
موقع شستشو و آبکشی از آب سرد استفاده کنید تا رنگ لباس دوام بیشتری داشته باشد.
لباس‌ها را پیش از شستشو به دقت و بر اساس رنگ و جنس دسته‌بندی کنید.

 

چرا بعضی از پارچه‌ها حین شستشو رنگ پس می‌دهند؟

همه انواع پارچه پس از اینکه رنگ شدند، نمی‌توانند به خوبی این رنگ را حفظ کنند. پارچه‌ها معمولاً به سه روش رنگ از دست می‌دهند:

وقتی که بعضی از پارچه‌های رنگی با سطح دیگری برخورد داشته باشند، انتقال رنگ صورت می‌گیرد. به طور مثال وقتی با شلوار جین آبی جدید خود روی مبل نشسته و بعد شاهد ایجاد رگه‌های آبی رنگی را روی تشک مبل باشید، انتقال رنگ اتفاق افتاده. این حالت وقتی رخ می‌دهد که رنگ به اصلاح به خوبی به خورد پارچه لباس نرفته باشد.
رنگ پس دادن وقتی اتفاق می‌افتد که پارچه خیس شده و رنگ به داخل آب نفوذ می‌کند. این دقیقاً همان وقتی است که یک جفت جوراب قرمز تیره به کل لباس‌های داخل ماشین لباسشویی حمله کرده و باعث می‌شود همه آنها ته‌رنگ صورتی بگیرند.
محو شدن رنگ وقتی رخ می‌دهد که لباس رنگ خود را به خاطر پس دادن رنگ، تماس رنگ با سایر سطوح، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا مواد سفید کننده از دست می‌دهد.

همه این موارد به خاطر روش تولید پارچه و نحوه رنگ‌رزی آنها یا به خاطر شستشوی نادرست از سوی مصرف کنده اتفاق می‌افتد.

 

رنگ دادنی که در کنترل شما نیست

اگر از دست رفتن رنگ به دلایل زیر اتفاق بیفتد، کاری از دست شما ساخته نیست:

تکنیک‌های نادرست رنگ‌رزی یا کیفیت کم رنگ در روند تولید پارچه
استفاده از رنگ نامناسب برای یک نوع خاص از پارچه (همه انواع رنگ برای هر نوع پارچه مناسب نیست)
عدم آب‌کشی صحیح رنگ پس از رنگ‌رزی که باعث باقی ماندن ذرات اضافه رنگ روی الیاف می‌شود
عدم استفاده تولید کننده پارچه از تثبیت‌کننده‌های رنگ حین روند رنگ‌رزی

 

اقداماتی برای جلوگیری از رنگ دادن لباس که در کنترل شماست

با در نظر داشتن چند نکته ساده می‌توانید از رنگ دادن و از دست رفتن رنگ لباس جلوگیری کنید:

قرار گرفتن لباس در معرض هواد گرم می‌تواند باعث از بین رفتن مواد جاذب رنگ در پارچه و در نهایت از دست رفتن رنگ آن شود. اگر جاذب رنگ پارچه از بین برود، ذرات رنگ دیگر نمی‌توانند به الیاف بچسبند. وقتی قصد شستن لباس‌های تیره را دارید، همیشه تنظیمات دمای آب را روی خنک‌ترین حالت ممکن قرار دهید.
اقداماتی چون بیش از حد پر نکردن ماشین لباسشویی، عدم استفاده از شوینده‌های خیلی قوی و عدم استفاده از آب سخت برای شستشو که باعث ایجاد گسست‌های در الیاف پارچه می‌شوند، می‌تواند به حفظ رنگ لباس شما کمک کند.
بیش از اندازه از مواد سفیدکننده هم استفاده نکنید و اجاره ندهید لباس‌ها در معرض منابع حرارتی قوی قرار بگیرند چون این موارد هم باعث از بین رفتن ماده جاذب رنگ الیاف‌ها خواهد شد.
پیش از پوشیدن شلوار جین نو یا هر لباس دیگری که به آن مشکوک هستید، آنها را جداگانه بشویید تا ذرات آزاد رنگ آنها از بین بروند.

 

آیا از بین رفتن رنگ لباس‌هایی که رنگ پس می‌دهند هرگز متوقف خواهد شد؟

شاید. بعضی از لباس‌ها پس از چند بار شستشو، دیگر رنگ پس نمی‌دهند. اما با این حال مراقب باشید؛ نمی‌توان کاملاً به این احتمال اعتماد کرد. شستشوی لباس با آب گرم و داغ هنوز هم ممکن است پس از سال‌ها باعث رنگ پس دادن لباس شود. هرگز لباسی که رنگ تثبیت‌شده‌ای ندارد را با لباس‌های مهم و با ارزش خود یکجا نشویید.

 

نکات پایانی برای حفظ رنگ لباس‌ها: ‍

همیشه مطابق با نکات ذکر شده روی برچسب دستورات مراقبت و نگهداری لباس عمل کنید.
لباس‌های خود را از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم و زیاد خورشید حفظ کنید.
لباس‌های چند تکه مانند کت و شلوار و جلیقه را با هم بشویید تا بعضی از تکه‌ها زودتر از سایرین بی‌رنگ و رو نشوند.

وقتی شک دارید یا از طرز شستشوی لباس‌های تیره مطمئن نیستید، لباس‌های خود را به بهترین خشکشویی در نزدیکی خود بسپارید. برای این کار لازم نیست تا خشکشویی بروید. دانلود و نصب یک اپ خشکشویی اینترنتی به شما اجازه می‌دهد تا از هر کجا که هستید به خدمات خشکشویی دسترسی داشته باشید.‌ مسئولان خشکشویی دقیقاً می‌دانند که هر لباسی را باید به چه شیوه‌ای شست که آسیبی به رنگ آن وارد نشود.

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

داغ ترین‌ها

تازه‌ترین‌ها

مشکل روانی دارم و خودم را به پلیس ایران تحویل می دم!

مشکل روانی دارم و خودم را به پلیس ایران تحویل می دم!

امیر تتلو ممنوع‌الورود شد

امیر تتلو ممنوع‌الورود شد

خالق فیلم «خشم اژدها» درگذشت

خالق فیلم «خشم اژدها» درگذشت

مرموزترین سرقت هوایی تاریخ چگونه رخ داد؟

مرموزترین سرقت هوایی تاریخ چگونه رخ داد؟

سرگذشت پلاسکو را بشنوید

سرگذشت پلاسکو را بشنوید

ازدواج سوم بهاره رهنما با مرد عرب قطعی شد؟

ازدواج سوم بهاره رهنما با مرد عرب قطعی شد؟

ماشین بوگاتی کریستیانو رونالدو در یک تصادف به فنا رفت!

ماشین بوگاتی کریستیانو رونالدو در یک تصادف به فنا رفت!

ببینید: زن و شوهرهای مجری مشهور تلویزیون

ببینید: زن و شوهرهای مجری مشهور تلویزیون

چگونه از رنگ ادرار متوجه بیماری خود می‌شویم؟

چگونه از رنگ ادرار متوجه بیماری خود می‌شویم؟

2 روش آسان برای تهیه کیک تی‌تاپ خانگی

2 روش آسان برای تهیه کیک تی‌تاپ خانگی

بهترین ترفند تازه نگه داشتن کاهو در یخچال

بهترین ترفند تازه نگه داشتن کاهو در یخچال

توقف ساخت دکل مخابراتی به دلیل تخمگذاری شاهین! + فیلم

توقف ساخت دکل مخابراتی به دلیل تخمگذاری شاهین! + فیلم

«‎سلام فرمانده» سرقت هنری از آب درآمد!+فیلم

«‎سلام فرمانده» سرقت هنری از آب درآمد!+فیلم

جاستین بیبر خواننده معروف کانادایی و بیماریِ عجیب‌اش!

جاستین بیبر خواننده معروف کانادایی و بیماریِ عجیب‌اش!

قهوه‌خورها کمتر دچار مرگ زودهنگام ‌می‌شوند

قهوه‌خورها کمتر دچار مرگ زودهنگام ‌می‌شوند

8 بازیگران ایرانی که بدل ترکیه ای دارند! + عکس

8 بازیگران ایرانی که بدل ترکیه ای دارند! + عکس

ورزش کنید، کریپتو و NFT هدیه بگیرید؛ ایده شرکت OliveX برای تشویق کاربران به تحرک

ورزش کنید، کریپتو و NFT هدیه بگیرید؛ ایده شرکت OliveX برای تشویق کاربران به تحرک

گلشیفته فراهانی بین 8 زن ثروتمند ایرانی! + اسامی ناشناخته 7 زن و منبع ثروتشان!

گلشیفته فراهانی بین 8 زن ثروتمند ایرانی! + اسامی ناشناخته 7 زن و منبع ثروتشان!

پردانلودترین اپ‌های ابتدای سال ۲۰۲۲

پردانلودترین اپ‌های ابتدای سال ۲۰۲۲

وقتی تهرانی‌ها از درختان «نان» می‌چیدند!

وقتی تهرانی‌ها از درختان «نان» می‌چیدند!

اگر جزو این افراد هستید هرگز سیب ترش نخورید / خواص سیب زرد یا سیب قرمز و تفاوت‌های آنها

اگر جزو این افراد هستید هرگز سیب ترش نخورید / خواص سیب زرد یا سیب قرمز و تفاوت‌های آنها

با مصرف این روغن سفیدی مو را از بین ببرید

با مصرف این روغن سفیدی مو را از بین ببرید

پسر رونالدو در گذشت +عکس و جزئیات

پسر رونالدو در گذشت +عکس و جزئیات

تیزر هیجان‌انگیز بازسازی کره‌ای سریال Money Heist را تماشا کنید

تیزر هیجان‌انگیز بازسازی کره‌ای سریال Money Heist را تماشا کنید

از بین بردن پشه گلدان با این راهکار ساده

از بین بردن پشه گلدان با این راهکار ساده