janbebe
علائم اصلی آنفولانزای خوکی و روش های خانگی مهار و درمان آن

علائم اصلی آنفولانزای خوکی و روش های خانگی مهار و درمان آن

برای درمان و پیشگیری از آنفولانزای خوکی باید چه کارهایی انجام دهیم؟ در ادامه از تمام روش ها برای جلوگیری، پیشگیری و درمان آنفولانزای خوکی مطلع خواهید شد.

نفولانزای خوکی را در خانه مهار کنید

آنفلوآنزای خوکی, بیماری تنفسی ناشی از ویروس خوکی است. این ویروس, سلول های تشکیل دهنده بینی, گلو و ریه ها را آلوده می کند و معمولاً به عنوان آنفلوآنزای خوکی شناخته می شود.آنفلوآنزای خوکی نخستین بار در سال 2009 یافت شد، از آن زمان به بعد, مردم همچنان آلوده شده اند و شمار تلفات از آن زمان، روز به روز در حال افزایش است. یک بیماری بسیار واگیردار است که به سرعت از فردی به فرد از طریق هوا, مخاط و ذرات بزاق منتقل می شود، کودکان زیر 5 سال و افراد 50 سال به بالا در معرض خطر ابتلا به آنفلوآنزای خوکی هستند.

سایر عوامل خطر عبارتند از:

اختلالات تنفسی

سیستم ایمنی ضعیف

و بارداری.

 

علائم و نشانه های آنفلوآنزای خوکی:

علائم آنفلوآنزای خوکی, مشابه علائم آنفلوآنزای فصلی هستند، این بیماری شامل تب, آبریزش بینی, گلو درد, گرفتگی, اسهال, سرماخوردگی, تهوع و استفراغ می باشد. علائم در حدود یک تا سه روز بعد از مواجهه با ویروس و در حدود یک یا دو هفته رشد می کنند.

به عنوان اغلب علائم آنفلوآنزای خوکی و آنفولانزای فصلی, توصیه می شود که برای تشخیص درست به پزشک مراجعه کنید, به خصوص اگر در یک منطقه مبتلا به آنفلوآنزای خوکی زندگی می کنید.

تست های آزمایشگاهی به تشخیص بیماری و درمان به موقع کمک می کند. افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند آسم, دیابت, بیماری های قلبی, یا بیماری های کلیوی به دلیل عفونت بیشتر دچار مشکل می شوند.

اگر نشانه هایی مانند مشکل تنفسی, استفراغ مداوم, گیجی ناگهانی, گیجی, درد در قفسه سینه یا شکم را تجربه کنید, یا اگر علائم آنفولانزا بیشتری دارید، به دنبال درمان فوری پزشکی باشید.

نشانه های آنفولانزای خوکی

 

افسانه های رایج در مورد آنفلوآنزای خوکی:

افسانه 1:شما می توانید آنفلوآنزای خوکی را از خوردن گوشت خوک دریافت کنید.

این اشتباه است. شما نمی توانید از خوردن گوشت خوک یا محصولات خوک این بیماری را بگیرید. هر چند که مشابه ویروس های آنفلوانزا که در خوک است, اما ویروس آنفلوآنزای خوکی در خوک متفاوت است. ویروس آنفلوآنزای خوکی در هنگام سرفه یک فرد آلوده به داخل هوا پخش می شود. وقتی فرد سالم با هوای آلوده تماس پیدا می کند ویروس وارد بدن می شود. با این حال, کشاورزان و دامپزشکان خوک بیشتر در معرض آنفلوآنزای خوکی هستند.

افسانه 2:هیچ درمانی برای آنفلوآنزای خوکی وجود ندارد.

این درست نیست. داروهای ضد ویروسی وجود دارند که می توانند به درمان آنفلوآنزای خوکی کمک کنند. این داروها می تواند مدت و شدت علائم را کوتاه کند، با این حال تشخیص به موقع و درمان برای دریافت بیش ترین منافع از داروها ضروری است. برای درمان آنفلوآنزای خوکی, در حال حاضر چهار داروی ضد ویروسی تصویب شده است، که توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده است.

افسانه 3:واکسیناسیون حمایت کاملی را ارائه می دهد.

درست است که واکسیناسیون می تواند شما را از ویروس آنفلوآنزای خوکی محافظت کند. مراکز کنترل و پیش گیری از بیماری برای همه افراد مسن بالای 6 ماه توصیه می کنند. این واکسن از سوی پزشکان یا کلینیک های راحتی به عنوان یک تزریق و یا اسپری بینی در دسترس است با این حال, چنانچه در بخش سلامت نمناک اشاره شده است به یاد داشته باشید که واکسن یک حفاظت یک ساله در برابر ویروس را ارائه می دهد، بنابراین برای محافظت از خود در برابر این آنفولانزا, باید هر سال واکسیناسیون را انجام دهید.

افسانه 4:آنفلوآنزای خوکی, مسری نیست.

این کاملاً اشتباه است. این بیماری بسیار واگیرداری است و سریعاً از فرد آلوده به افراد سالم منتقل می شود، ویروس از طریق هوا و سطوح آلوده پخش می شود.برای محافظت از خود در تماس با این ویروس, حفظ فاصله از افراد آلوده, به طور مرتب دستان خود را با صابون بشویید, لباس های خود را در آب گرم بشویید و روزانه با ضد عفونی کنید.

آنفولانزای خوکی 

 

توصیه هایی برای متوقف کردن گسترش ویروس آنفلوآنزای خوکی:

تعداد کشته شدگان در اثر آنفلوآنزای خوکی, روز به روز افزایش می یابد، بنابراین رعایت نکات پیشگیرانه برای پیش گیری از آن مهم است.

-دستان خود را چند بار در روز با آب و صابون بشویید.

-یک ضد عفونی کننده دست بر پایه الکل در هنگام سفر همراه داشته باشید.

-از لمس کردن مکرر چشم ها، بینی یا دهان خود با دست هایتان خودداری کنید.

-از تماس نزدیک با افرادی که از هر نوع بیماری رنج می برند، پرهیز کنید.

-برای استراحت بدن به مقدار زیادی خواب نیاز دارید.

-مقدار زیادی مایعات (آب تمیز و عصاره خانگی) بنوشید.

-وقتی سرفه یا عطسه می زنید، بینی و دهان خود را بپوشانید.

-در طول فصل آنفلانزا، هنگام بیرون رفتن، از ماسک صورت و یا ماسک بینی استفاده کنید.

-دستمال هایتان را زیاد مورد استفاده قرار ندهید. زمانی که از آن ها استفاده می کنید، آن ها را در سطل آشغال بیندازید و دفعه بعدی که به یک دستمال جدید نیاز دارید، دستمال جدیدی بردارید.

-اگر مبتلا به بیماری آنفولانزا هستی د، در خانه بمانید و از گسترش ویروس جلوگیری کنید.

-اگر تب دارید، کمپرس سرد روی پیشانی، بازوها و پاهایتان بگذارید تا ناراحتی را کاهش دهید.

-در اتاق خود دستگاه بخور قرار دهید تا راحت تر نفس بکشید.

-غرغره کردن با آب شور گرم به تسکین دادن گلو درد کمک می کند.

-در طول فصل آنفلانزا، مصرف غذاهایی مانند سیر، انگور فرنگی، زنجبیل، زرد چوبه، آلوئه ورا و ریحان را افزایش دهید.

-روزانه چند فنجان چای، زنجبیل یا چای سبز بنوشید.

-روزانه 1 تا 2 لیوان شیر گرم زرد را بنوشید، تا سیستم ایمنی خود را قوی نگه دارید.

-فعال باشید و برخی تمرینات روزمره را انجام دهید تا سلامت بمانید و سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.

 

شیوه زندگی و درمان های خانگی برای آنفولانزا:

اگر هر نوع بیماری را دارید، این اقدامات ممکن است به کاهش علائم شما کمک کند:

- برای جلوگیری از آنفولانزا مایعات زیادی بنوشید:

برای جلوگیری از کم آبی بد، آب میوه و سوپ گرم را انتخاب کنید.

- برای جلوگیری از آنفولانزا استراحت کافی کنید:

زیاد بخوابید تا به سیستم ایمنی خود در مبارزه با عفونت کمک کنید.

 

روش هایی برای متوقف کردن ویروس آنفولانزای خوکی

-قرص های ضد درد بخورید:

از مسکن مصرف کنید، مانند استامینوفن یا ایبوپروفن (ادویل، موترینIB، غیره)، اما با احتیاط. هم چنین زمانی که به کودکان و نوجوانان آسپرین می دهید احتیاط کنید.

اگرچه آسپرین برای استفاده در کودکان بزرگ تر از سن 3 سال تجویز می شود، اما کودکان و نوجوانان در حال بهبودی از آبله مرغان یا علائم آنفولانزا مانند قبل از این، هرگز آسپرین نخواهند داشت. این به خاطر این است که آسپرین به سندرم ری متصل شده است.

به یاد داشته باشید که مسکن ها ممکن است شما را راحت تر کند اما باعث می شود که علائم سریع تر شوند و عوارض جانبی داشته باشند، ایبوپروفن ممکن است باعث درد معده، خونریزی و زخم شود. برای یک دوره طولانی و یا بیشتر از دوزهای توصیه شده، استامینوفن نیز برای کبد شما مضر است.

 

10 درمان خانگی برای پیش گیری از آنفلوآنزای خوکی:

1. برگ ریحان بجوشانید

پنج برگ ریحان هر روز صبح را مصرف کنید. تولسی دارای تعداد زیادی از خواص درمانی است. باعث صاف شدن گلو و ریه ها می شود و به عفونت از طریق تقویت ایمنی شما کمک می کند.

2. گیلوی (نام دارویی تینوسپورا کوردیفولیا) یک گیاه موجود در بسیاری از مناطق است.

یک شاخه از گیلوی بردارید و با پنج تا شش برگ ریحان به مدت 15 تا 20 دقیقه در آب بجوشانید یا به اندازه کافی بماند تا آب بتواند خواص خود را استخراج کند. فلفل سیاه و فلفل نمکی، نمک سنگ یا نمک سیاه یا مصری (کریستالی مانند برامدگی هایی برای شیرین کردن آن) با توجه به سلیقه تان اضافه کنید. بگذارید کمی خنک شود و این ماده (معجون) را در حالی که هنوز گرم است، بنوشید. این کار برای ایمنی شما مفید خواهد بود. اگر گیاه گیلوی موجود نبود، پودر پیلوی را استفاده کنید.

3. برای پیشگیری از آنفولانزای خوکی کافور مصرف کنید

یک قطعه کوچک کافور، تقریباً به اندازه یک قرص باید یک یا دو بار در ماه مصرف شود. می تواند با آب توسط بزرگسالان بلعیده شود، در حالی که کودکان می توانند آن را همراه با پوره سیب زمینی یا موز بخورند, زیرا بدون هیچ کمکی مشکل پیدا خواهند کرد. به خاطر داشته باشید که کافور را نباید هر روز خورد فقط یک بار در هر فصل, یا هر ماه یک بار.

کافور مصرف کنید 

 

4. بازهم سیر درمانگری قوی است

می توانند سیر بخورند باید دو حبه از سیر خام را در صبح مصرف کنند، روزانه با آب ولرم بلعیده شود. سیر نیز مصونیت مانند اقدامات پیشین ذکر شده را تقویت می کند.

5. شیرگرم برای پیشگیری از آنفولانزای خوکی

افرادی که به شیر آلرژی ندارند، هر شب یک لیوان شیر گرم یا ولرم مصرف می کنند با یک مقدار کوچک از زردچوبه.

6. آلوئه ورا نیز گیاه موجود رایجی است

برگ های ضخیم و بلند کاکتوس کرم بی بویی دارند. یک قاشق چای خوری از ژل اش با آب می تواند نه تنها برای پوست شما و درد مفاصل، بلکه برای افزایش ایمنی نیز مفید باشد.

7. مصرف داروهای هومیوپاتی - به ویژه پریروزیم 200 و انفوزیون 200 - 5 قرص سه بار در روز را در نظر بگیرید. در حالی که این ها به طور خاص در "آنفولانزیای خوکی" را مورد هدف قرار نمی دهند، اما به خوبی باعث پیش گیری از ویروس آنفلوآنزای خوکی می شوند.

8. هر روزپرنایام را انجام دهید (ترجیحا در صورت شروع به آن زیر نظر مربی باشید) ورزش کنید و صبح ها بدوید و راه بروید تا گلو و ریه هایتان را در شرایط خوبی نگه دارید. حتی در اندازه های کوچک، برای مقاومت بدن شما در برابر چنین بیماری هایی که به بینی، گلو و ریه ها منجر می شود، علاوه بر حفظ تناسب، شگفتی می آفریند.

9. ویتامین سی برای پیشگیری از آنفولانزای خوکی

مصرف میوه های مرکبات، به ویژه غنی از ویتامین C برای درمان بسیار مفید هستند.

ویتامین c برای پیشگیری از آنفولانزای خوکی


10. شستشوی مرتب و کامل دستها برای پیشگیری از آنفولانزای خوکی

آخرین مورد این است که هر روز دست هایتان را با صابون و آب گرم برای 15 تا 20 ثانیه بشویید؛ به خصوص قبل از غذا، یا هر بار پس از لمس سطحی که فرد مظنون می تواند آلوده به ویروس آنفولانزا مانند یک دستگیره و یا دسته ، به خصوص اگر از یک مکان عمومی برگشته اید و یا از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. تمیز کننده های دستی براساس الکل همیشه مفید است.

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

داغ ترین‌ها

تازه‌ترین‌ها

مشکل روانی دارم و خودم را به پلیس ایران تحویل می دم!

مشکل روانی دارم و خودم را به پلیس ایران تحویل می دم!

امیر تتلو ممنوع‌الورود شد

امیر تتلو ممنوع‌الورود شد

خالق فیلم «خشم اژدها» درگذشت

خالق فیلم «خشم اژدها» درگذشت

مرموزترین سرقت هوایی تاریخ چگونه رخ داد؟

مرموزترین سرقت هوایی تاریخ چگونه رخ داد؟

سرگذشت پلاسکو را بشنوید

سرگذشت پلاسکو را بشنوید

ازدواج سوم بهاره رهنما با مرد عرب قطعی شد؟

ازدواج سوم بهاره رهنما با مرد عرب قطعی شد؟

ماشین بوگاتی کریستیانو رونالدو در یک تصادف به فنا رفت!

ماشین بوگاتی کریستیانو رونالدو در یک تصادف به فنا رفت!

ببینید: زن و شوهرهای مجری مشهور تلویزیون

ببینید: زن و شوهرهای مجری مشهور تلویزیون

چگونه از رنگ ادرار متوجه بیماری خود می‌شویم؟

چگونه از رنگ ادرار متوجه بیماری خود می‌شویم؟

2 روش آسان برای تهیه کیک تی‌تاپ خانگی

2 روش آسان برای تهیه کیک تی‌تاپ خانگی

بهترین ترفند تازه نگه داشتن کاهو در یخچال

بهترین ترفند تازه نگه داشتن کاهو در یخچال

توقف ساخت دکل مخابراتی به دلیل تخمگذاری شاهین! + فیلم

توقف ساخت دکل مخابراتی به دلیل تخمگذاری شاهین! + فیلم

«‎سلام فرمانده» سرقت هنری از آب درآمد!+فیلم

«‎سلام فرمانده» سرقت هنری از آب درآمد!+فیلم

جاستین بیبر خواننده معروف کانادایی و بیماریِ عجیب‌اش!

جاستین بیبر خواننده معروف کانادایی و بیماریِ عجیب‌اش!

قهوه‌خورها کمتر دچار مرگ زودهنگام ‌می‌شوند

قهوه‌خورها کمتر دچار مرگ زودهنگام ‌می‌شوند

8 بازیگران ایرانی که بدل ترکیه ای دارند! + عکس

8 بازیگران ایرانی که بدل ترکیه ای دارند! + عکس

ورزش کنید، کریپتو و NFT هدیه بگیرید؛ ایده شرکت OliveX برای تشویق کاربران به تحرک

ورزش کنید، کریپتو و NFT هدیه بگیرید؛ ایده شرکت OliveX برای تشویق کاربران به تحرک

گلشیفته فراهانی بین 8 زن ثروتمند ایرانی! + اسامی ناشناخته 7 زن و منبع ثروتشان!

گلشیفته فراهانی بین 8 زن ثروتمند ایرانی! + اسامی ناشناخته 7 زن و منبع ثروتشان!

پردانلودترین اپ‌های ابتدای سال ۲۰۲۲

پردانلودترین اپ‌های ابتدای سال ۲۰۲۲

وقتی تهرانی‌ها از درختان «نان» می‌چیدند!

وقتی تهرانی‌ها از درختان «نان» می‌چیدند!

اگر جزو این افراد هستید هرگز سیب ترش نخورید / خواص سیب زرد یا سیب قرمز و تفاوت‌های آنها

اگر جزو این افراد هستید هرگز سیب ترش نخورید / خواص سیب زرد یا سیب قرمز و تفاوت‌های آنها

با مصرف این روغن سفیدی مو را از بین ببرید

با مصرف این روغن سفیدی مو را از بین ببرید

پسر رونالدو در گذشت +عکس و جزئیات

پسر رونالدو در گذشت +عکس و جزئیات

تیزر هیجان‌انگیز بازسازی کره‌ای سریال Money Heist را تماشا کنید

تیزر هیجان‌انگیز بازسازی کره‌ای سریال Money Heist را تماشا کنید

از بین بردن پشه گلدان با این راهکار ساده

از بین بردن پشه گلدان با این راهکار ساده