janbebe
ترسناک ترین جاهای جهان برای سفر

ترسناک ترین جاهای جهان برای سفر

گردشگری خاص و پر تلاطم ، پر از ماجراجویی برای طرفداران جاهای دیدنی وحشت آور فقط میتواند ترسناک ترین جاهای دیدنی جهان باشد . ۲۹ نمونه از ترسناک ترین جاهای جهان را ببینید.

۱. گورستان قدیمی یهودی‌ها (Old Jewish Cemetery)، پراگ

این گورستان سومین قبرستان قدیمی یهودیان اروپا شناخته می‌شود، داستانی به مراتب ترسناک‌تر دارد، داستانی که به سال ۱۴۷۸ باز می‌شود. در آن زمان آمار اجسادی که در این مکان به خاک سپرده شده‌اند، سیری صعودی به خود گرفت، به طوری که ناگزیر اجساد را به صورت طبقه طبقه روی هم دفن کردند. هم اکنون در این گورستان تا ۱۲ جسد روی هم دیگر به خاک سپرده شدند، یعنی در حالی که در سطح زمین در حدود ۱۲ هزار سنگ قبر مشاهده می‌شود، زیر خاک این گورستان بیش از صد هزار نفر دفن شده‌اند.

لینک مرتبط: ۲۰ عجیب ترین مکان دنیا که واقعا شگفت‌زده‌تان می‌کند

۲. تابوت‌های آویخته (Hanging Coffins of Sagada)، فیلیپین

اعضای قبیله‌ای محلی ساکن استان کوهستانی “Sagada” در کشور فیلیپین که به نام “ایگوروت” (Igorot) شناخته می‌شوند، اجساد مردگان خود را در میان تابوت‌هایی آویخته از صخره‌ها نگهداری می‌کنند. این تابوت‌ها به دیواره‌ی سنگی متصل شده و برای سال‌ها باقی می‌مانند.

 ۳. شهر متروکه” پری‌پیِت” (Abandoned city of Pripyat)، اوکراین

روزگاری این شهر خانه‌ی ۵۰ هزار انسان بوده است. تمام این منطقه به خاطر فاجعه‌ی اتمی چرچیل تخلیه شد.

۴. جزیره عروسک‌ها (Island of Dolls)، مکزیک

“دُن جولین سانتانا” (Don Jullian Santana)، پس از پیدا کردن جسد یک دختر بچه‌ی کوچک در آب‌های اطراف جزیره‌ی شخصی‌اش در جنوب مکزیکو سیتی، خالق یکی از ترسناک‌ترین نقاط کره‌ی زمین شد. دخترک به دلیل غرق شدن در آب جان سپرده بود و جسدش شناور روی آب پیدا شد.

چندی بعد دُن جولین به طور اتفاقی عروسکی را شناور روی آب پیدا کرد. دُن سانتانا هم عروسک را برداشته و آن را به شاخه‌ی یکی از درختان اطراف آویزان کرد. او با آویختن هزاران عروسک از تنه‌ی درختان این جزیره، مراتب احترام خود را به روح این کودک نشان داد. وظیفه‌ای عجیب که آقای سانتانا آن را تا زمان مرگش یعنی نزدیک به ۵۰ سال ادامه داد. اکنون این مکان به یکی از جاذبه‌های گردشگری مورد علاقه بازدیدکنندگان تبدیل شده است.

۵. جزیره هاشیما (Hashima Island)، ژاپن

این جزیره‌ی کوچک زمانی به‌عنوان معدن بزرگ زغال سنگ فعال بوده و خانه‌ی هزاران معدنچی به همراه خانواده‌های‌شان بود. به دنبال از رونق افتادن استفاده از زغال سنگ در ۱۹۷۴ فعالیت این جزیره نیز دچار مشکلاتی شد و به سرعت تخلیه شد. علاقمندان می‌توانند با مراجه به وبسایت جزیره‌ی هاشیما، از یک تور گردشگری مجازی در این جزیره‌ی مخوف و ترسناک لذت ببرند.

۶. کلیسای کوچکی از جنس استخوان‌ (Capela dos Ossos)، پرتغال

این کلیسای خوفناک استخوان‌های حدود ۵ هزار راهب را در خود جای داده است. علاوه بر این دو جسد نیز به دیواره‌ی این سازه متصل شده‌اند که یکی از آنها اسکلت یک کودک است.

۷. بیمارستان ارتشی کمبریج ، بریتانیا

این بیمارستان ترسناک از ۱۸۷۸ تا ۱۹۹۶ فعالیت داشت، و نهایتا به‌خاطر هزینه‌های بالا و آزبست دیوارها تعطیل شد.

۸. جنگل خودکشی یا آئوکیگاهارا (Aokigahara)، ژاپن

جنگلی ترسناک در نزدیک قلّه‌ی فوجی در کشور ژاپن است و از ۱۹۵۰ تاکنون بی از ۵۰۰ نفر در آن‌جا خودکشی کرده‌اند. مسئولین در گوشه و کنار این جنگل نشانه‌هایی یا این مضمون قرار داده‌اند که “زندگی موهبتی فوق‌العاده از سوی بزرگان است” و “لطفا، قبل از تصمیم به مردن با مسئولین صحبت کنید

۹. ساختمان متروکه گردهمایی کمونیست‌ها ، بلغارستان

۱۰. تیمارستان متروکه در شهر پارما (Abandoned psychiatric hospital)، ایتالیا

اما آثار هنرمندی به نام “هربرت باگلیون” (Herbert Baglione) بر در و دیوار این تیمارستان متروکه نمایان‌گر شکنجه‌ی ارواح سرگرداندر راهروهای این تیمارستان است.

۱۱. کلیسای “Sedlec Ossuary”، جمهوری چک

این صومعه کوچک ترسناک حاوی بیش از ۴۰ هزار اسکلت انسان است که به شیوه‌ای هنرمندانه آوزیخته شده‌اند و دکوراسیون منحصر بفردی ساخته‌اند

۱۲. بیمارستان صلیب سرخ، آلمان

این بنای بی‌نظیر بیش از ۶۰ بنا دارد، که اکثر آن‌ها متروکه هستند، هر چند برخی از آن‌ها هنوز هم مشغول به فعالیت هستند. این بیمارستان در طول جنگ جهانی اول فعال بوده و حتی شخص آدولف هیتلر به‌عنوان بیمار مدتی در آن بستری بوده است.

۱۳. کلیسای سنت جرج (San Jorge church)، جمهوری چک

این کلیسا در ۱۹۶۸ به دنبال ریزش سقف این کلیسا در طول یک مراسم تدفین متروکه شد. پیکره‌های شبح گونه‌ای که در تصویر مشاهده می‌کنید، بعدها توسط هنرمندی به نام “جیکاب هادراوا” (Jacub Hadrava) به محراب کلیسا اضافه شدند.

۱۴. مقبره‌های زیر زمینی (Catacombs of Paris)، فرانسه

شبکه‌ای تو در تو از تونل‌های زیر زمینی به امتداد ۲۰۰ کیلومتر به مدفن بیش از ۶ میلیون انسان تبدیل شده است.

۱۵. سنترالیا (Centralia)، ایالات متحده

“سنترالیا” شهر کوچکی است که به خاطر آتش‌سوزی گسترده شبکه‌ی زیر زمینی معادن زغال این منطقه در ۱۹۶۲ متروکه شد. استنشاق سم شیمیایی مونوکسید کربن عامل تخلیه این شهر بود.

۱۶. دارالتأدیب و زندان ایالتی ویرجینیای غربی، ایالات متحده

این زندان که به سبک گوتیک ساخته شده است سرانجام در ۱۹۹۵ تعطیل شد. البته اکنون این سازه به شکلی دیگر به فعالیت خود ادامه می‌دهد، چرا که بازدیدکنندگان مشتاق می‌توانند با شرکت در تورهای ترسناک و کابوس‌وار ترتیب داده شده، گشتی در این بنا زده و خودشان صحت و سقم شایعات متعدد حضور ارواح و اشباح در این مکان را بررسی کنند.

۱۷. بازار طلسم و جادوگری (Akodessewa market)، توگو (Togo)

این بازار بزرکترین بازار طلسم دنیا است. و بین افرادی که از ملزومات جادویی استفاده می‌کنند محبوب است. این بازار از اقلامی مانند سر کروکودیل، دست شامپانزه، مار و استخوان تشکیل شده است.

۱۸. ز (Poveglia)، ایتالیا

جزیره‌ای کوچک نزدیک به ونیز است که به عنوان قرنطینه‌ی ۱۶۰ هزار فرد مبتلا به طاعون بین سال‌های ۱۷۹۳ تا ۱۸۱۴ استفاده می‌شد. قبرهای بزرگی در این جزیره کشف شده است که اجساد قربانیان این بیماری خطرناک به صورت دسته جمعی در آنها به خاک سپرده شده بودند.

در دوره‌ای هم ناپلئون بناپارت از این جزیره به‌عنوان انبار اسلحه استفاده می‌کرد، از طرف دیگر از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۶۸، ساختمان‌های این جزیره به عنوان تیمارستان مورد استفاده قرار گرفتند. در آن زمان شایعاتی پیرامون رفتار نامناسب یک پزشک به گوش می‌رسید که ظاهرا بیماران را مورد شکنجه قرار داده و حتی شماری را نیز به قتل رسانده بود.

۱۹. تپّه صلیب‌ها (Hill of Crosses)، لیتوانی

نزدیک به صد هزار صلیب در ابعاد و اشکال مختلف بر فراز این تپّه نصب شده‌اند. پاپ اظهار کرده این مکان جایی برای نمایش امید، صلح و عشق است. هیچ کس از علت و زمان شروع این سنت اطلاع دقیقی ندارد، نخستین صلیب‌ها در قرن ۱۴ قرار داده شده‌اند و صحبت‌ها پیرامون علت پیدایش آن ادامه دارد.

۲۰. مومیایی‌های “کِبایِن”(Burial place of the Kabayan Mummies)، فیلیپین

برای رسیدن به غارهای “تیمبک” (Timbak) که محل نگهداری این مومیایی‌ها است باید ابتدا ۵ ساعت رانندگی کنید سپس ۵ ساعت دیگر به پیاده‌روی بپردازید تا به پلکان سنگی برسید که شما را به آن‌ها می‌رسانند. این مومیایی‌ها به حالت نشسته و در وضعیت جنینی در میان تابوت‌های تخم‌مرغی شکل خود جای گرفته‌اند.

 ۲۱. پل اوورتون (Overtoun Bridge)، اسکاتلند

اگر از این مکان دیدن می کنید سگ‌تان را همراه‌تان نبرید. حدودا ۶۰۰ سگ به دلایل ناشناخته‌ای در ده ۱۹۶۰ از روی این پل به پایین پریدند و جان‌شان را از دست دادند.

 ۲۲. مقبره دوشیزه کریستالی (Actun Tunichil Muknal cave)، بلیز

این اتاق در واقع یک قربانگاه است که حدود ۱۴ اسکلت در این غار یافت شده‌اند که دارای جراحت‌هایی مرگبار در جمجمه خود بودند. نیمی از این اسکلت‌ها متعلق به کودکان است و به نظر می‌رسد همگی در جریان آیین قربانی کردن قوم مایا کشته شده‌اند. در این میان یکی از این اسکلت‌ها بیش از دیگران به شهرت رسیده است، اسکلتی متعلق به دختری ۱۸ ساله که به نام «دوشیزه‌ی کریستالی» شناخته می‌شود. علت این نامگذاری هم به وضعیت بقایای بر جای مانده از او بازمی‌گردد، چرا که با گذشت زمان، کل اسکلت او کلسیته شده است.

 ۲۳. قلعه «لیپ» (Leap)، ایرلند

این قلعه یکی از تسخیرشده‌ترین قلعه‌های جهان است، قلعه‌ای که تاریخچه‌اش با فهرستی طولانی و خونین از مرگ‌های وحشتناک گره خورده است. زمانی این قلعه به آتش کشیده شد و زمانی نیز شاهد نزاع خونین دو برادر بود، یکی از دو برادر که کشیش بود به ضرب شمشیر برادر دیگر از پای درآمد. این اتفاق تلخ در صومعه‌ی این قلعه به وقوع پیوست به همین دلیل به این صومعه، لقب «صومعه‌ خونین» اطلاق شده است.

 ۲۴. گورستان «چوکیلا» (Chauchilla)، پرو

آب و هوای خشک پرو، باعث شده‌است تعداد قابل توجهی از این اجساد باستانی تا به امروز به خوبی حفظ و نگهداری شوند. هر چند در این میان دزدان مقبره هنگام دستبرد به این گورستان بقایای اجساد را در محوطه‌های اطراف پراکنده کردند. با وجود این دست‌اندازی، سعی شده تا حد ممکن این اجساد در وضعیت طبیعی و اصلی خود نگهداری شوند.

 ۲۵. قربانگاه مقدس توفِت (Tophet)، تونس

این سنگ‌ها، نشان از مدفن کودکان کارتاژی دارد که در زمان سختی‌ها به‌دست کاهنان قربانی می‌شدند.

۲۶. جزیره مارها، برزیل

تقریبا در هر متر مربع از این جزیره یک ما روجود دارد، که تمام آن‌ها افعی‌های سرنیزه‌ای طلایی هستند که چزء سمی‌ترین مارهای دنیا هستند. آخرین ساکنین این جزیره نگهبان فانوس دریایی و خانواده‌اش بودند که همگی بر اثر نیش مارها جان خود را از دست دادند. این جزیره هم اکنون غیرمسکونی است.

۲۷. مقبره کاپوچین (Catacombs of the Capuchin)، پالرمو، ایتالیا

در این مقبره‌ها حدود ۸ هزار بدن مومیایی شده وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به طور ترسناکی از دیوارها آویزان شده اند. در ۱۹۲۰ یک دختر دوساله به نام رزالیا لومباردو در این‌جا دفن شد و همانطور که در تصویر می‌بینید بدن او به خوبی حفظ شده است.

 ۲۸. شهر مردگان، روسیه

نام این مکان عجیب «Dargavs» است، محوطه‌ای با صد خانه‌ی سنگی که بر فراز تپه‌ای در ناحیه‌ی شمالی «Ossetia- Alania» کشور روسیه ساخته شده است، اما در واقع این خانه‌های کوچک نه مَسکنی برای افراد زنده، که به‌عنوان آرامگاهی در خور استخوان‌های بر جای مانده از مردگان ساخته شده‌اند. عده‌ای قدمت این مقبره‌ها را به قرن دوازدهم نسبت می‌دهند و گروهی آنها را متعلق به قرن چهاردهم می‌دانند.

 ۲۹. متروی متروکه سین سیناتی، ایالات متحده

ساخت این تونل متروی زیرزمینی در دهه ۱۹۲۰ آغاز شد ولی به خاطر بالا رفتن هزینه‌ها هرگز به پایان نرسید. شما می توانید دو بار در سال از این تونل‌ها دیدن کنید.

 

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

کلید واژه‌ها

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

داغ ترین‌ها

تازه‌ترین‌ها

مشکل روانی دارم و خودم را به پلیس ایران تحویل می دم!

مشکل روانی دارم و خودم را به پلیس ایران تحویل می دم!

امیر تتلو ممنوع‌الورود شد

امیر تتلو ممنوع‌الورود شد

خالق فیلم «خشم اژدها» درگذشت

خالق فیلم «خشم اژدها» درگذشت

مرموزترین سرقت هوایی تاریخ چگونه رخ داد؟

مرموزترین سرقت هوایی تاریخ چگونه رخ داد؟

سرگذشت پلاسکو را بشنوید

سرگذشت پلاسکو را بشنوید

ازدواج سوم بهاره رهنما با مرد عرب قطعی شد؟

ازدواج سوم بهاره رهنما با مرد عرب قطعی شد؟

ماشین بوگاتی کریستیانو رونالدو در یک تصادف به فنا رفت!

ماشین بوگاتی کریستیانو رونالدو در یک تصادف به فنا رفت!

ببینید: زن و شوهرهای مجری مشهور تلویزیون

ببینید: زن و شوهرهای مجری مشهور تلویزیون

چگونه از رنگ ادرار متوجه بیماری خود می‌شویم؟

چگونه از رنگ ادرار متوجه بیماری خود می‌شویم؟

2 روش آسان برای تهیه کیک تی‌تاپ خانگی

2 روش آسان برای تهیه کیک تی‌تاپ خانگی

بهترین ترفند تازه نگه داشتن کاهو در یخچال

بهترین ترفند تازه نگه داشتن کاهو در یخچال

توقف ساخت دکل مخابراتی به دلیل تخمگذاری شاهین! + فیلم

توقف ساخت دکل مخابراتی به دلیل تخمگذاری شاهین! + فیلم

«‎سلام فرمانده» سرقت هنری از آب درآمد!+فیلم

«‎سلام فرمانده» سرقت هنری از آب درآمد!+فیلم

جاستین بیبر خواننده معروف کانادایی و بیماریِ عجیب‌اش!

جاستین بیبر خواننده معروف کانادایی و بیماریِ عجیب‌اش!

قهوه‌خورها کمتر دچار مرگ زودهنگام ‌می‌شوند

قهوه‌خورها کمتر دچار مرگ زودهنگام ‌می‌شوند

8 بازیگران ایرانی که بدل ترکیه ای دارند! + عکس

8 بازیگران ایرانی که بدل ترکیه ای دارند! + عکس

ورزش کنید، کریپتو و NFT هدیه بگیرید؛ ایده شرکت OliveX برای تشویق کاربران به تحرک

ورزش کنید، کریپتو و NFT هدیه بگیرید؛ ایده شرکت OliveX برای تشویق کاربران به تحرک

گلشیفته فراهانی بین 8 زن ثروتمند ایرانی! + اسامی ناشناخته 7 زن و منبع ثروتشان!

گلشیفته فراهانی بین 8 زن ثروتمند ایرانی! + اسامی ناشناخته 7 زن و منبع ثروتشان!

پردانلودترین اپ‌های ابتدای سال ۲۰۲۲

پردانلودترین اپ‌های ابتدای سال ۲۰۲۲

وقتی تهرانی‌ها از درختان «نان» می‌چیدند!

وقتی تهرانی‌ها از درختان «نان» می‌چیدند!

اگر جزو این افراد هستید هرگز سیب ترش نخورید / خواص سیب زرد یا سیب قرمز و تفاوت‌های آنها

اگر جزو این افراد هستید هرگز سیب ترش نخورید / خواص سیب زرد یا سیب قرمز و تفاوت‌های آنها

با مصرف این روغن سفیدی مو را از بین ببرید

با مصرف این روغن سفیدی مو را از بین ببرید

پسر رونالدو در گذشت +عکس و جزئیات

پسر رونالدو در گذشت +عکس و جزئیات

تیزر هیجان‌انگیز بازسازی کره‌ای سریال Money Heist را تماشا کنید

تیزر هیجان‌انگیز بازسازی کره‌ای سریال Money Heist را تماشا کنید

از بین بردن پشه گلدان با این راهکار ساده

از بین بردن پشه گلدان با این راهکار ساده