کلیه پروازهای رفت و برگشت ایران به چین موقتا متوقف می‌شود

کلیه پروازهای رفت و برگشت ایران به چین موقتا متوقف می‌شود

سعید نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرد که در جلسه اضطراری که ساعتی پیش برگزار شد، قرار شده است کلیه پروازهای رفت و برگشت ایران به چین به طور موقت متوقف شود.

آقای نمکی به خبرنگاران گفت: امروز جلسه اضطراری با حضور وزرای راه و شهرسازی، امور خارجه، گردشگری و میراث فرهنگی، کشور و سخنگوی دولت برگزار شد. وزیر بهداشت همچنین از پروازهایی برای منتقل کردن شهروندان ایرانی از ووهان چین خبر داد.

او گفت: همچنین حدود ۷۰ نفر از دانشجویان ایرانی که در ووهان چین گرفتار هستند و بر اساس گزارش دولت چین، این افراد آلودگی ندارند و با وزارت امور خارجه هماهنگ کردیم تا این افراد به ایران بر گردند. البته این موارد به همکاری دولت چین بستگی دارد. این افراد ۲ هفته در قرنطینه و تحت مراقبت و نظارت خواهند بود.

به گفته وزیر بهداشت، این تصمیم‌ها به طور موقت است و بر اساس شرایط تغییر خواهد کرد.

وزیر بهداشت گفت که، در تمام مبادی ورودی اعم از دریایی، زمینی و هوایی، ماموران وزارت بهداشت مستقر شده و تمام موارد را کنترل میکنند.

او بار دیگر تاکید کرده که، تا این لحظه موردی از ابتلا به ویروس کرونا جدید گزارش نشده است.

پیشتر، علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت هم در این مورد گفته بود: تاکنون در مجموع ۶ نفر مشکوک به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده‌اند. دو نفر در یزد، یک نفر در قم، یک نفر در تهران و دو نفر در تبریز. اما آزمایش‌های تشخیصی نشان داد که هیچ کدام به این ویروس مبتلا نبودند.

آقای رئیسی همچنین گفته بود که سفرهای تفریحی از چین به ایران ممنوع و سفرهای کاری هم محدود شده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین با اشاره به فعالیت کارگران فنی چینی در ایران گفت: به عنوان مثال حدود ۱۰۰ کارگر چینی در عسلویه شاغل هستند که احتمالا از هفته آینده و بعد از تعطیلات سال نو چین قصد بازگشت به ایران را دارند که اگر قرار به بازگشت آن‌ها باشد، قطعا اقدامات کنترلی و قرنطینه‌های سختگیرانه هنگام ورودشان به کشور اعمال می‌شود.

 

سازمان بهداشت جهانی: وضعیت اضطراری جهانی درباره شیوع ویروس کرونا

 

عکس از خبرگزاری ایرنا

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها