janbebe
چگونه یک مجردِ خوشبخت باشیم!
فرزاد ارشادی - بخارمگ

چگونه یک مجردِ خوشبخت باشیم!

عده ای مجرد بودن را با تنهایی مساوی می‌دانند. از روی این احساس تنهایی، به روابط فاقد ارزش و ناخوشایند روی میآورند. آنها نمی خواهند آن پوچی ناشی از مجرد بودن را احساس کنند. در این مطلب قصد آسیب شناسی این باورهای رایج را داریم

جامعه امروز ایران پُر است از مشکلات و موانع برای ازدواج و یا روابط عاطفی سالم و کم حاشیه. افرادی در جامعه وجود دارند که به دلایل جدی و مهم، قادر به برقراری ارتباط با جنس مخالف‌شان نیستند. عوامل محیطی مثل محدودیت‌ها و باورهای غلط اطرافیان این عوامل را تشدید کرده است. درست است که هیچ چیز مانند یک ازدواج درست نمی‌تواند شمارا در چهارچوب آموزه‌های انسانی خوشبخت کند، اما اگر در این امر تا کنون موفق نشده اید، این مطلب را بخوانید و با مجرد بودن خودتان هم احساس خوشبختی داشته باشید.

اول از همه ، این یک دروغ است که نباید یک رابطه را را نگه داشت. مسلماً، خارج شدن از رابطه می تواند سخت باشد. مثل از بین رفتنِ یک قایقِ کهنه، که هرچند شمارا در آبهای سرد رها می‌کند، اما توانایی شنا کردن شما را به خودتان یادآوری می‌کند.

شما می‌توانید تنها باشید و بهترین زندگی را داشته باشید. با وجود اینکه داشتن یک شریک، زندگی را زیبا میکند، اما مجرد بودن باعث زیبایی کمتر زندگی نمی شود. این به معنای آن است که اولین چیزی که  شما باید درک کنید این است که کاملاً مسئولیت خوشبختی خود را بر عهده دارید. وقتی این بار را به دوش شخصی می‌اندازید، ناخواسته کارهایی را که باعث خوشحالی شما می‌شود را منوط به حضور شخص دیگر کرده اید.

 

اینکه مسئولیت خوشبختی خود را به عهده شخص دیگری غیر از خود قرار دهید، هم خودخواهانه است و هم نگران کننده. خودخواهانه زیرا این فشار برای تحمل یکنفر بیش از حد است. وقتی کسی وارد زندگی شما می شود، باید به گونه‌ای باشد که او به شادی قبلی شما بیافزاید نه اینکه زندگی شادی آور را به وجود آورد.

شما باید بتوانید از عهده مسئولیت امور به اندازه احساسات برآیید بدون اینکه آن جنبه از زندگی خود را کاملاً به شخص دیگری بسپارید. حتی نوزادان برای خوشبختی به والدین خود وابسته نیستند و از همه چیز بی‌خبر هستند. کودکان از یک نقاشی روی دیوار، یک لکه روی فرش، یک کارتن و... احساس خوشی می‌کنند، درحالی که شما بعنوان یک بزرگسال، خوشبختی خودتان را در گرو وجود شخص دیگر می‌بینید.

 

 

امتیازات مجرد بودن

وقتی برای مدت طولانی مجرد هستید، برقراری رابطه سخت است، زیرا با تنها ماندن خیلی کنار آمده اید و آوردن شخصی به دنیای خودتان، خیلی سخت به نظر می رسد.
قبل از اینکه بدانیم چگونه میتوانید مجرد باشید، در اینجا برخی از مزایای شگفت آور مجرد بودن آورده شده است. با این حال، باور کنید یا نکنید، مجرد بودن فواید زیادی دارد.

در زمان مجردی فردیت در روابط برای افراد تبلیغ میشود. شما همیشه باید بتوانید افرادی را داشته باشید که بتوانید به آنها تکیه کنید و چیزهایی را به اشتراک بگذارید. هنگامی که مجرد هستید، به جای اینکه به یک شخص گره خورده باشید، شبکه ای از سیستم های پشتیبانی دارید.

در صورت مشورت دیدگاه های متنوع را خواهید شنید. از همه مهمتر، وقتی برنده میشوید، تشویق 10 نفر بلندتر از صدای تشویق یک نفر است.  آمارها نشان داده است که افراد مجرد، گروهی از دوستان نزدیک دارند که همیشه می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند، کمک گرفتن از دوستان برای آنها آسان تر از کسانی است که با آنها در روابط  احساسی هستند.

 

 

پول‌تان را صرف مخارج خودتان می‌کنید

مجرد بودن به این معنی است که مسئولیتهای مالی کمتری دارید. هزینه‌هایی از قبیلِ هدیه تولد و سالگردهای مختلف و قرارها را نمی‌توان نادیده گرفت.
این واقعیت را نباید منکر شد که عشق پول می خواهد. هنگامی که مجرد هستید، مسئولیت‌های مالی را ندارید، این بدان معناست که کارت اعتباری شما حداکثر برای خودتان هزینه می‌شود.

اضطراب روزانه‌ی کمتر

وقتی یک دوست تصادفی به شما پیام می دهد و میگوید: "سلام، ما باید صحبت کنیم"  شما به آخرین باری که باهم صحبت کردید فکر میکنید. در این صورت یا شانه خالی میکنید و تصمیم می گیرید که اهمیت بدهید. با گذشت زمان حتی ممکن است فراموش کنید که آن پیام را دریافت کرده اید. اما هنگامی که رابطه دارید و شریک زندگی شما را با این پیام به شما پیام میدهد، حتی اگر بهترین باور داشته باشید، تمام روز را با ضربان قلب غیر عادی و کف دست های عرق کرده خواهید گذراند و تا زمانی که صحبت نکنید حالت عادی نخواهید داشت.

این مزایا واقعاً ناچیز نظر می‌آیند اما اگر می‌خواهید زندگی بدون اضطراب و مشکلات مالی و عدم استقلال را تجربه کنید، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند.
اینکه چگونه تنها باشید و بهترین زندگی خود را داشته باشید.

 

 

همه‌ی کارهای مفرح را به تنهایی انجام دهید

خنده دار است وقتی مردم به سراغ افرادی می روند که تنها در کافه ای هستند و از آنها می پرسند "منتظر کسی هستند؟" چه کسی قوانینی را وضع کرد که مردم نمی توانند به تنهایی به کافه و رستوران بروند؟
شما می‌توانید به تنهایی به کافه و رستوران و سینما و... بروید و از چیزهای سرگرم کننده به تنهایی لذت ببرید. وقتی همه این کارها را به تنهایی انجام میدهید، یاد میگیرید که چگونه چیزهای کوچک زندگی را که ناشی از لذت بردن از تنهایی است، قدر بدانید. وقتی بتوانید به تنهایی تمام این کارها انجام دهید، خواهید فهمید که چقدر هیجان انگیز است.
پس انداز کنید و سفر کنید. با افراد مختلف ملاقات کنید، عکس بگیرید، با صدای بلند بخندید، غذاهای عجیب بخورید و تمام کارهایی که از یک انسان شاد بر می‌آید را انجام دهید.

 

دوستان خود را داشته باشید

شما جزیره نیستید. به سیستم پشتیبانی احتیاج دارید، پس یکی ایجاد کنید. با دوستان جدید -هر دو جنسیت- ملاقات کنید، تفریح کنید، عکس بگیرید، فیلم تماشا کنید، نوشیدنی بخورید. این یک روش مهم برای اطمینان از این است که همیشه میتوانید کمک لازم را دریافت کنید. هنگامی که شما در یک رابطه هستید، ممکن است ایجاد رابطه با افراد دیگر دشوار باشد، یعنی وقت دیگری برای آنها نداشته باشید و تقسیم توجه شما به این ترتیب ممکن است  سخت و طاقت فرسا شود.

اما هنگامی که تنها هستید، نیازی نیست که توجه خود را تقسیم کنید، فقط باید آن را بر روی افرادی متمرکز کنید که برای شما مهم هستند. همچنین، برای آنها مهم باشید، کسی باشید که میتوانند به او تکیه کنند، شاید این را باور نکنید، اما احساس خاصی از تحقق و خوشبختی برای از کسی است که باعث می شود دیگران احساس بهتری داشته باشند.

 

 

به خودتان استراحت دهید

فکر نکنید که «مجرد بودن» شما، به خاطر عدم توانایی و موفقیت شما در برقراری راوابط است. این درست نیست. بر خود آسان بگیرید، خود را ببخشید، با قدم هایی که برمیدارید خوشحال باشید چرا که وقتی بیش از حد به خود سخت میگیرید ، خود را از عشق به خود، مراقبت و بخشش محروم میکنید، میبینید که به طور مداوم خوشبخت هستید.
اغلب به دنبال تایید از شخص دیگری هستید تا خوبیهای خود را به شما نشان دهد. باید درک کنید که وقتی خوبی ها را در خود نمیبینید و قدرِ آنها را نمی دانید، هیچ کس دیگری این کار را برای شما نمیکند.
اگر بصورت شانسی کسی تصمیم بگیرد که جذابیت شما را به شما یادآوری کند، شما برای تأیید به آن شخص وابسته خواهید شد و وقتی آن را از دست بدهید، دوباره در حالت ناخوشایند فرو خواهید رفت. برای اینکه یک مجرد شاد باشید این است که به خود بگویید یک انسان ارزشمند هستید.

 

درگیر فعالیت‌ها شوید

وقت نگذارید برای آنچه از دست داده اید. با فعالیتهایی درگیر شوید و خود را در آن غرق کنید. از درگیر شدن در این لحظات زیبا لذت ببرید، در آنها قلت بزنید و از تجربه لذت ببرید. اهداف خود را تعقیب کنید، کارهایی را انجام دهید که قبلاً هرگز برای آن وقت نمیگذراندید. دوره آموزش آنلاینی را طی کنید که به نظر نمیرسید قبلاً برای آن وقت داشتید. 

فرصت را پیدا کنید تا تغییر کنید. به سعادت درونی خود فکر کنید، به لحظه‌ای از شب که قبل از به خواب رفتن، به اشتباهات روابط ناموفق فکر نمی کنید، بلکه به تحقق تلاش‌هایی که برای درخشیدن خود انجام داده اید توجه‌تان جلب می‌شود.

 

کاری غیر معمول انجام دهید!

همان کاری را که همیشه آنرا غیر قابل تصور میدانستید را انجام دهید. 

انگلیسی‌ها ضربالمثلی دارند که می‌گوید: «نرمال بودن خسته کننده است» 
اگر غالباً فرد نرمال و مناسبی هستید، کاری دیوانه وار و پرماجرا انجام دهید. ولی اگر غالباً از نوع دیوانه هستید، ممکن است وقت آن باشد که یک لباس رسمی بپوشید و در رویدادی شرکت کنید که باید آگاهانه سعی کنید دیوانه‌گی‌های خود را آزاد نکنید. 
این کار سخت است! دقیقاً هم به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که این‌کار را انجام دهید! هر کاری که حسِ غیر عرف بودن یا حتی غیرقانونی بودن آن باعث می‌شود تا خنده دار بنظر بیاید. کارهای حیرت انگیز که با انجام آنها خودتان را بنوعی تخلیه می‌کنید.

 

 

نکته‌ی پایانی

در هر حالتی که از زندگی لذت میبرید، می توانید در حالی که تنها هستید هم از زندگی لذت ببرید. از جوانی خودتان و حتی از پیری خودتان لذت ببرید. شما نباید به خاطر تنها بودنتان، ناراضی باشید. کارهای زیادی برای یافتن خوشبختی وجود دارد. 

چگونه مجرد شاد باشیم و بهترین زندگی خود را داشته باشیم؟ زندگی کن برای دنیایی که امروز تمام میشود و فردایی وجود نخواهد داشت!

 

انتهای پیام/

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

دیدگاه‌ها

راس اولبریک

1399/09/10

عالی بود از مطالبی بود که توو این مدت بهش نیاز داشتم که بخونم لذت بردم و واقعا مفید بود ممنون از اشتراکتون چشمک

Ramin

1399/09/11

خیلی خوب بود عالی نتیجه گیری اش عالی بود

فرهاد جان

1399/09/15

خیلی خیلی عالی بود

فرهاد جان

1399/09/15

چرانظر مرا ثبت نکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر

1399/09/15

تمامی نظرات تایید میشه دوست عزیز

فرهاد جان

1399/09/17

باسلام خدا وقت و آرزو موفقییت دارم .مطالب شما روی من خیلی اثر مثبت گذاشته است وباعث شد که عمل کنم ..زنده باد مجردی ....دیگر فکر خیال ندارم من به لطف خدا ی مهربان زندگی مجردی را ادامه میدهم ...من با دولت عشق الهی زنده ام و با قانون محبت وقانون توانگری وبا کمک روح القدس زندگی را ادامه می دهم باتشکر.......لطفا ثبت نمایید ..

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه‌ترین‌ها

جدیدترین طرح‌های  بهاری ناخن؛ 20 طرح ناخن بهاری 1400

جدیدترین طرح‌های بهاری ناخن؛ 20 طرح ناخن بهاری 1400

۳ علامت در پا‌ها که نشانه کبد چرب هستند

۳ علامت در پا‌ها که نشانه کبد چرب هستند

رونمایی از کالکشن زنانه زمستانی برند ایوسن لورن در فضایی پر رمز و راز+فیلم

رونمایی از کالکشن زنانه زمستانی برند ایوسن لورن در فضایی پر رمز و راز+فیلم

نوشیدن آب چه زمانی باعث مرگ می‌شود؟

نوشیدن آب چه زمانی باعث مرگ می‌شود؟

چرا رنگ صورتی محبوب است؟ روانشناسی رنگ صورتی در استایل

چرا رنگ صورتی محبوب است؟ روانشناسی رنگ صورتی در استایل

ازدواج ابراهیم تاتلیسس با زنی 26 ساله؛ همه همسران ابراهیم تاتلیسس

ازدواج ابراهیم تاتلیسس با زنی 26 ساله؛ همه همسران ابراهیم تاتلیسس

بیل و ملیندا گیتس پس از ۲۷ سال زندگی مشترک، از هم جدا می‌شوند

بیل و ملیندا گیتس پس از ۲۷ سال زندگی مشترک، از هم جدا می‌شوند

پخش «مست عشق» از شبکه ماهواره‌ای

پخش «مست عشق» از شبکه ماهواره‌ای

سریال علی انصاریان به جای «احضار» می‌آید

سریال علی انصاریان به جای «احضار» می‌آید

7 راه برای مراقبت از پاهای خسته ای که در یک روز پرتلاش شما را همراهی کرده‌اند

7 راه برای مراقبت از پاهای خسته ای که در یک روز پرتلاش شما را همراهی کرده‌اند

اولین عکس‌‎های جنیفر لوپز پس از جدایی از الکس رودریگز

اولین عکس‌‎های جنیفر لوپز پس از جدایی از الکس رودریگز

با جسد فضانوردان فوت شده در سفر مریخ چه می کنند؟

با جسد فضانوردان فوت شده در سفر مریخ چه می کنند؟

رژ لب‌های شکسته و له شده را چطور تعمیر کنیم؟

رژ لب‌های شکسته و له شده را چطور تعمیر کنیم؟

اشتباهات رایج مد مردانه؛ مردان خوش تیپ این اشتباهات را در استایل خود ندارند

اشتباهات رایج مد مردانه؛ مردان خوش تیپ این اشتباهات را در استایل خود ندارند

اسراری جالب از زندگی ثروتمندان/ چرا برخی پولدارها خودروهای لوکس نمی‌خرند؟

اسراری جالب از زندگی ثروتمندان/ چرا برخی پولدارها خودروهای لوکس نمی‌خرند؟

رنگ مورد علاقه شما چه چیزی از شخصیت‌تان را فاش می‌کند

رنگ مورد علاقه شما چه چیزی از شخصیت‌تان را فاش می‌کند

تبریک  ارسطو به برنده اسکار 2021؛ احمد مهرانفر در کنار برنده اسکار

تبریک ارسطو به برنده اسکار 2021؛ احمد مهرانفر در کنار برنده اسکار

آهنگ یخ زدم از شادمهر عقیلی را بشنوید

آهنگ یخ زدم از شادمهر عقیلی را بشنوید

چند نکته از آهنگ من یادت نرم؛ تتلو در حال صعود یا سقوط؟

چند نکته از آهنگ من یادت نرم؛ تتلو در حال صعود یا سقوط؟

نوید محمدزاده با سه لهجه فارسی تولد فرشته حسینی را عاشقانه تبریک گفت

نوید محمدزاده با سه لهجه فارسی تولد فرشته حسینی را عاشقانه تبریک گفت

اشاره بی‌سابقه صدا و سیما به بلوغ پسران در سریال

اشاره بی‌سابقه صدا و سیما به بلوغ پسران در سریال "منم دوستت دارم"

هانیه توسلی هم قربانی تجاوز است؟ هانیه توسلی به هشتگ می‌تو پیوست

هانیه توسلی هم قربانی تجاوز است؟ هانیه توسلی به هشتگ می‌تو پیوست

ایده‌هایی برای تتو روی بازو برای مردان؛ ایده‌هایی برای خالکوبی بازوی آقایان

ایده‌هایی برای تتو روی بازو برای مردان؛ ایده‌هایی برای خالکوبی بازوی آقایان

آخرین وضعیت پدر متهم به آزارجنسیِ نوزاد ۱۷ماهه

آخرین وضعیت پدر متهم به آزارجنسیِ نوزاد ۱۷ماهه

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی یک زن از ۶۰۰ نفر در صندوق وام خانگی

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی یک زن از ۶۰۰ نفر در صندوق وام خانگی