توضیح مقام قضایی درباره نحوه قتل رومینا؛ چرا بازپرس رومینا را به پدر تحویل داد؟

توضیح مقام قضایی درباره نحوه قتل رومینا؛ چرا بازپرس رومینا را به پدر تحویل داد؟

بازپرس با مشاهده اینکه پدر از روی مهربانی و گذشت از اشتباه دختر چشم پوشی کرده است؛ وی را تحویل خانواده میدهد.

 

 

یک مقام قضایی درباره نحوه قتل رومینا دختر 14 ساله تالشی توضیح داد.

 

آقایی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان درباره این پرونده توضیح داد: در تاریخ 28 اردیبهشت ماه این دختر به همراه پسری 29 ساله متواری می‌شود و یک روز پس از آن پدر این دختر شکایتی تحت عنوان آدم ربایی در دادسرای شهرستان آستارا مطرح می کند.

 

وی ادامه داد: پرونده جهت بررسی در دستور کار دادسرا قرار می گیرد. با اطلاع رسانی دادسرا؛ پدر و مادر و بستگان دختر به دادسرا مراجعه می کنند و دختر را مورد تفقد و لطف قرار می‌دهند؛ بازپرس با مشاهده اینکه پدر از روی مهربانی و گذشت از اشتباه دختر چشم پوشی کرده است؛ وی را تحویل خانواده میدهد.

 

وی اظهار کرد: پدر دختر با ملاطفت و مهربانی که به خرج می دهد اعتماد بازپرس را جلب می کند و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است  و با توجه به بررسی جمیع شرایط علتی برای تحویل ندادن دختر به خانواده اش در ان زمان وجود نداشته است.

وی همچنین  برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر اعتیاد پدر دختر به مواد مخدر را رد کرد و گفت: اینکه گفته میشود این فرد به مواد مخدر اعتیاد داشته است، صحت ندارد  و همچنین پدر فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده است.

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در تشریح چگونگی قتل گفت: پس از اینکه فرزند تحویل خانواده می شود آنها شب را در منزل یکی از بستگان در آستارا ساکن می شوند و شرایط کاملا معمولی و طبیعی بوده است ولی فردای آن روز به روستای خود مراجعت می کنند و مشخص نیست انجا چه اتفاق غیر عادی ای افتاده است که در هنگام غروب و وقتی دختر در خواب بوده، پدر، دختر خود را به قتل می رساند.

 

وی اضافه کرد: پدر این دختر بلافاصله پس از این اقدام از کار خود پشیمان می شود و از خانه بیرون می آید و تقاضای کمک می کند که بی فایده است.

 

آقایی اضافه کرد: پدر دختر در حال حاضر در بازداشت است و تحقیقات تکمیلی درباره انگیزه و علت قتل ادامه دارد.

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه این دختر، قربانی خشونت خانوادگی شده است، افزود: فارغ از انگیزه پدر در به قتل رساندن دختر خود، چنین جنایتی به هیچ عنوان از نظر قانون قابل پذیرش نیست و این پرونده بصورت ویژه رسیدگی خواهد شد.

 

وی در پایان تاکید کرد: حکم، مطابق ضوابط قانونی صادر و به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

رومینا با داس به قتل رسید این خبر نشان داد که بسیاری در دوره مدرن داس را نمی شناسند و در فضای مجازی و اینترنت «داس چیست؟» را سرچ کردند. واقعیت این است که داس بیشتر در کشاورزی به کار می رود و یکی از ابزار دستی کشاورزان است. دسته ای چوبی دارد و تیغه ای آهنی که قوس داشته و نیم دایره است. اگر داس دسته کوتاه داشته باشد کشاورزان خم شده و محصولات خود را درو می کنند. اما گاهی اوقات دسته و تیغه داس بلند است.

 

 

 


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

دیدگاه‌ها

زهره

1399/03/07

یه عده شدن کاطه داغ ترازاش....شماخودت جای پدربودی که دخترت بایه پسرفرارمیکردی وایمستادیدونگاش میکردید؟؟؟؟بالاخره مرداهم غیرتی دارن وحساسن...

Mahdiyeh

1399/03/07

غیرت به این نیست که سر دختر تو ببری اون اگه غیرت داشت کاری نمی کرد که دخترش از خونه فرار کنه

ناشناس

1399/03/08

دیگه باس چیکار میکرد ؟ وفتی پدر راضی به ازدواج این دو نشد و بوی از احساسات پدران ، ندارد و به جای حل مشکل دختر جوان ب قتل میرسونه و خواسته هاش نادیده میگیره واختلافات روانی شدیدی داره و قلب همه رو به درد میگیره .

اسحاق

1399/03/11

به اندازه پدر دختر اون نامرد معتاد پسره که دختر را فراری داده یه گناه مساوی دارند اون پسر این آتیش را به زندگی این دختره انداخت قبلش هم با دخترخاله دختره ارتباط داشته بازهم اون را فراری داده بود که خانواده دختره وقتی فهمیدن که به شیشه اعتیاد داره به زور اینا را از هم جدا کردن این پسر دیوانه معتاد از سادگی و معصومیت دختر روستایی سواستفاده کرده بود اون پدر هم اشتباه کرده بود با بی آبرویی که دخترش به بار آورد باید نقل مکان یا به جایی دیگه ایی مهاجرت میکردن بهتر بود تا دختر را با اون وضع بکشه این دختر سادگی کرده بود سن و سالش کم بود و با بی فکری دست به این کار زد و به پسره اعتماد کرده ولی این پسر با اختلاف 16سال نباید دختر را فراری میداد

ناشناس

1399/03/07

چه بلائی سر دختر ۱۳ ساله اورده که بجای عروسک بازی حاضر به ازدواج با مرد ۲۹ ساله شده ولی اگه اونجا بودم اول دست های بابای باغیرت و قطع میکردم بعد معامله پدر و به خوردش میدادم تا حالیش بشه مردانگی به معامله و غیرت نیست بعد می کشتمش تا درس عبرت برای با غیرت های دیگه بشه .

عبدلله

1399/03/07

اون‌پدر‌نیست‌جلاده‌‌به‌نظر‌من‌باید‌تو‌میدان‌شهر‌اعدام‌بشه‌ادم‌کشته چه‌فرقی‌میکنه‌غریبه‌باشه‌یا‌دخترش‌‌خدا‌به‌مادرش‌صبر‌بده

ناشناس

1399/03/07

حالادیگه‌مرده‌اززبون‌اون‌دارین‌‌شایعه‌میسازن

ناشناس

1399/03/07

اون اگه مرد بود کاری نمی کرد که دخترش از خونه فرار کنه اصلا به همچین آدم هایی لقب مرد رو نمیشه داد اسم حیوون هم برا همچین آدم هایی زیاده چون یه حیوون هم با بچه خودش همچین کاری نمیکنه؟ خاک برسر بی شرفش بکنن

بنده خدا

1399/03/07

نمیتونیم قضاوت کنیم . خدا عاقبت همه مون و ختم بخیر کنه. الهی آمین

محمد برزگر

1399/03/08

سلام به حضور تمام کسانی که نوشته های بنده رامی خوانند فقط این است که وقتی کسی را از روی عاطفه و محبت واحساس قلبی دوست داشتید و عاشقش شدید وبا هم به دور دور ها رفتید تو رو خدا همون جا یا دور دور ها برید تااینجوری به دست پدری که توسط دیگران صدمه ای آبروی خورده مورد تهاجم قرار نگیرید به خدا قسم این کلمات را با چشمانی گریان و اشک وار نوشتم واز خداوند متعال برای مادر رومیان طلب صبر وبرای پدر رومیان طلب آمرزش از پروردگار عالمیان رادارم وبرای همه مردم کشور عزیزم با احترام میگویم هم دیگر را دوست داشته باشید وبرای هم شهید بشوید نه برای کینه ای هم همدیگر را له کنید فدای شما محمد برزگر از تبریز همیشه سر بلند و سر افراز و سلام...

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تارنماگستر

تازه‌ترین‌ها